۴۶۷۷
يکشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۹
تعداد بازدید : ۲۰۳
سیاسی خارجی

تیتر یک خبر چرخشی

رهبر جریان حکمت ملی عراق در سخنانی اعلام کرد که عادی سازی روابط میان عراق و رژیم صهیونیستی هرگز اتفاق نخواهد افتاد.

به گزارش فراتیتر، «سید عمار حکیم»، رهبر جریان حکمت ملی و ائتلاف عراقیون در دیدار با گروهی از توانمندان و چهره‌های موفق عراقی در زمینه شغلی، روسای سندیکاها، نخبگان و فعالان جنبش مردمی تاکید کرد: عادی‌سازی روابط میان عراق و رژیم صهیونیستی صورت نمی‌گیرد و مساله فلسطین پایان نخواهد یافت و پیچیدگی‌های گسترده‌ای در این مساله وجود دارد.

اظهارات حکیم درباره عادی سازی روابط با تل آویو پس از آن صورت می گیرد که اخیرا دو کشور امارات و بحرین در اقدامی خیانتکارانه و ضد ارزشهای حمایت از آرمان فلسطین، به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی روی آوردند. این اقدام با موجی از واکنش های خشمگین ملتهای عربی و اسلامی مواجه شده است تا جایی که برخی از حامیان قضیه فلسطین خواستار بسته شدن سفارت امارات در کشورهایشان شده اند.

رهبر جریان حکمت ملی عراق ادامه داد: ما بر لزوم حل مشکلات حل و فصل نشده میان بغداد و اربیل تصریح کرده و به این امر اشاره کردیم که سفر نخست وزیر به اقلیم کردستان عراق، سفری متفاوت بود و رویکرد مثبت موجود در دیدار برهم صالح رئیس جمهور با مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر در آرام کردن اوضاع نقش‌آفرین است.

وی اظهار داشت: ما نظر خود را نسبت به قانون خشونت خانواده ابراز کرده و بر لزوم مقابله با پدیده‌های خشونت تاکید کردیم، اما بدون آنکه نسبت به انسجام خانواده کوتاهی شود. ما خواهان بازنگری در راه‌حل‌ها در راستای همخوانی با ماهیت جامعه و عادات و رسوم آن شدیم.

سید عمار حکیم در پایان اعلام کرد: «ابتکار عمل الانبار پایدار» شکست نخورده است، بلکه آنقدر که فرهنگ پذیرش و نیز دعوت به سازش تاریخی، نتایج مثبت ارائه می‌دهد، فرهنگ در هم شکستن، چنین نتایجی ارائه نمی‌دهد. ما به قرارداد اجتماعی به عنوان نماد وسیع‌تری از دو ابتکار عمل پیشین اعتقاد داریم.

منبع: مهر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!