۴۷۸۶
سه‌شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۹
تعداد بازدید : ۳۱۸
اقتصادی جهان

اخبار ویژه

اوپک اعلام کرد تقاضا برای نفت در سال ۲۰۲۰ به علت شیوع کرونا بیش از پیش بینی قبلی کاهش می‌یابد و کندتر از آنچه انتظار می‌رفت در سال آینده بهبود می‌یابد.
به گزارش فراتیتر، اوپک اعلام کرد تقاضا برای نفت در سال ۲۰۲۰ به علت شیوع کرونا بیش از پیش بینی قبلی کاهش می‌یابد و کندتر از آنچه انتظار می‌رفت در سال آینده بهبود می‌یابد.

اوپک در گزارش ماهانه خود اعلام کرد تقاضا برای نفت در جهان در سال جاری ۹.۴۶ میلیون بشکه در روز کاهش خواهد یافت. رقم پیش بینی قبلی این سازمان ۹.۰۶ میلیون بشکه در روز بود.

به گزارش رویترز، با کاهش سفر‌ها و فعالیت‌های اقتصادی به علت شیوع کرونا، قیمت نفت سقوط کرد. درحالی که برخی از کشور‌های محدودیت‌های قرنطینه را کاهش داده و اجازه داده اند تا تقاضا روند بهبود خود را طی کند، افزایش تعداد مبتلایان به این ویروس و افزایش تولید نفت بر قیمت باز هم فشار کاهشی داشته است.

در چشم انداز ۲۰۲۱ اوپک آمده است: «افزایش استفاده از دورکاری و برگزاری کنفرانس‌های از راه دور، نمی‌گذارد استفاده از سوخت‌های حمل و نقل کاملا به سطح ۲۰۱۹ برسد.»

این بدان معناست که، تقاضا در سال آینده بسیار کندتر از آنچه انتظار می‌رفت، بهبود یابد. بر اساس اعلام اوپک، مصرف سوخت در سال ۲۰۲۱ روزانه ۶.۶۲ میلیون بشکه افزایش می‌یابد که ۳۷۰ هزار بشکه در روز کمتر از ماه گذشته است.

ذخایر نفت به علت سقوط تقاضا، افزایش یافته است. به گزارش اوپک، ذخایر کشور‌های توسعه یافته در ماه جولای ۴.۵ میلیون بشکه در روز کاهش یافت، اما هنوز ۲۶۰.۶ میلیون بشکه از متوسط ۵ ساله بیشتر است.
منبع: فارس
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!