۴۹۵۴
دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۱
تعداد بازدید : ۳۸۲
اقتصادی ایران

اخبار ویژه

شاخص کل در بازار بورس امروز (‌دوشنبه) ۵۷ هزار و ۸۸ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۵۹۵ هزار واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از سه میلیارد و ۳۵۴ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۹ هزار و ۴۷۱ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با ۶ هزار و ۱۷۵ واحد کاهش به ۴۱۵ هزار ۹۰۹ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با چهار هزار و ۴۷ واحد افت به ۲۷۲ هزار و ۵۹۹ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۴۷ هزار و ۷۶۸ واحد و شاخص بازار دوم ۹۰ هزار و  ۶۴۸ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد توسعه و عمران امید (ثامید) با ۱۱۳ واحد، شرکت سرمایه گذاری استان خراسان جنوبی (وسخراج) با ۶۶ واحد، شرکت سرمایه گذاری ساختمان ایران (وساخت) با ۵۲ واحد، قند نیشابور (قنیشا) با ۳۱ واحد، معدنی دماوند (کدما) با ۳۰ واحد، سیمرغ (سیمرغ) با ۲۳ واحد، شیمی داروئی داروپخش (دشیمی) با ۱۸ واحد و سرمایه گذاری کشاورزی کوثر (زکوثر) با ۱۸ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با پنج هزار و ۸۶۱ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با پنج هزار و ۷۲۸ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با چهرا هزار و ۸۲۳ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با دو هزار و ۵۳۹ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با دو هزار و ۱۳۸ واحد، سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) با دو هزار و ۱۰۲ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با یک هزار و ۷۲۶ واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با یک هزار و ۶۰۵ واحد، بانک ملت (وبملت) با یک هزار و ۵۵۷ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک هزار و ۴۹۱ واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با یک هزار و ۳۷۰ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با یک هزار و ۳۵۷ واحد، ایران خودرو (خودرو) با یک هزار و ۲۹۷ واحد و فولاد خوزستان (فخوز) با یک هزار و ۲۹۵ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بودند.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، ملی صنایع مس ایران، ایران خودرو، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت بندرعباس و گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه شیمیایی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۴۵۶ میلیون و ۶۰۵ هزار برگه سهم به ارزش ۹ هزار و ۷۰۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۲۱۷ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۷ هزار و ۵۹۹ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۵۲۵ هزار برگه سهم به ارزش ۳۵ هزار و ۲۵۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای بیمه پاسارگاد (بپاس)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پلیمر آریاساسول (آریا)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)،‌ شهرسازی و خانه سازی باغمیشه (ثباغ)، صنایع بهداشتی ساینا (ساینا)،‌ تولیدات پتروشیمی قائد بصیر (شبصیر)، کشاورزی و دامپروری ملارد شیر (زملارد)،‌ فرآورده های غذایی و قند چهار محال (قچار) و پخش البرز (پخش) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار را داشتند.

همچنین نماد پتروشیمی مارون (مارون)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، صنایع ماشین های اداری دماوند (دماوند)،‌ هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)، ‌پالایش نفت لاوان (شاوان)،‌ فرابورس ایران (فرابورس)، مدیریت انرژی تابان هور (وهور)، پالایش نفت شیراز (شراز)، توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان) و بیمه دی (ودی)‌ با تاثیر منفی بر شاخص این بازار همراه بودند.

منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!