۴۹۶۵
سه‌شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۷
تعداد بازدید : ۶۹
ورزشی فوتبال

تیتر یک خبر ویژه

برخلاف تصورات قبلی، شاگردان گل محمدی در صورت تساوی مقابل الشارجه در هفته پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا شانسی برای صعود ندارند.

به گزارش فراتیتر، پس از پایان بازی های امشب و با توجه به جدول گروه C اینطور عنوان شده بود که تساوی پرسپولیس مقابل الشارجه در صورتی که با شکست الدحیل مقابل التعاون همراه نباشد منجر به صعود سرخپوشان تهرانی به دور حذفی می‌شود ولی حالا مشخص شد که اینطور نیست.

شرایط امتیازی ۲ تیم پرسپولیس ایران و شارجه امارات یکسان و صحبت در خصوص احتمالات صعود یکی از این ۲ تیم به دور بعدی است.

اگر فرض بر این باشد التعاون عربستان موفق به شکست الدحیل قطر نشود، الدحیل صعود می‌کند و دومین تیم صعود کننده گروه C از میان پرسپولیس یا شارجه خواهد بود.

طبق قوانین مسابقات در صورت برابر بودن امتیاز ۲ تیم یا بیشتر در جدول، بازی رو در روی آنها تکلیف تیم صعود کننده را مشخص می‌کند، اما در صورتی که بازی‌های رو در رو مساوی باشد، تفاضل گل تعیین کننده است.

با توجه به قوانین قبلی AFC مبنی بر گل زده در خانه حریف، این تصور وجود دارد که پرسپولیس در صورت تساوی بدون گل یا یک-یک، به دلیل تساوی ۲-۲ در امارات، بالاتر از شارجه راهی مرحله بعدی می‌شود، اما این قانون تغییر کرده است.

با توجه به متمرکز برگزار شدن مسابقات لیگ قهرمانان آسیا (منطقه غرب) در قطر، AFC قانون گل زده در خانه حریف را حذف کرده و تفاضل گل تعیین کننده است. بنابراین پرسپولیس برای صعود، فقط باید به فکر پیروزی مقابل شارجه باشد.

هرچند جدول AFC هنوز تفاضل گل را لحاظ نکرده است.

منبع: ایلنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!