۴۹۶۷
سه‌شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۵
تعداد بازدید : ۹۰
مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: واکسن آنفولانزا تا آخر اسفند ماه قابلیت مصرف خواهد داشت، اما بهتر است که در مهر و آبان مصرف شود.

به گزارش فراتیتر، «سید حیدر محمدی» مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو در مورد تاخیر در واردات واکسن  آنفولانزا به کشور گفت: در رابطه با واکسن آنفولانزا قرار بود، مبلغ ارزی از طریق ترکیه به یکی از کشورهای اروپایی منتقل شود که متاسفانه برگشت خورد و دوباره این کار را انجام دادیم و امیدواریم این مشکل به زودی برطرف بشود و واکسن به کشور برسد.

وی در رابطه با تاثیر تزریق واکسن آنفولانزا افزود: بهتر است، تزریق واکسن در مهر و آبان انجام شود، البته این واکسن تا آخر اسفند ماه قابلیت مصرف خواهد داشت.

محمدی ادامه داد: بخشی از واکسن‌های آنفولانزا وارد کشور شده و امیدواریم که محموله‌ها تا آخر مهر ماه ترخیص و توزیع شود، ولی ما تلاش می‌کنیم تا هفته‌ اول مهر ماه بیشتر توزیع‌ها انجام شود و انشالله که این اتفاق بیافتد.

وی در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه آیا با وجود افزایش نرخ ارز احتمال افزایش قیمت دارو وجود دارد، بیان کرد: وقتی دارو تولید داخل است با قیمت مناسب توزیع می‌شود و اگر قرار باشد داروی خارجی مشابه آن با مقدار مختصر وارد شود با ارز نیمایی وارد می‌شود. در حقیقت نمونه وارداتی داروی تولید داخل ارز نیمایی می‌گیرد.

مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: البته قابل ذکر است که بخشی از مواد جانبی دارو هم ارز نیمایی می‌گیرد که تاثیر مختصری بر روی قیمت دارو خواهد داشت.

منبع: ایلنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!