۵۰۹۵
شنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۵
تعداد بازدید : ۸۷
اقتصادی ایران

اخبار ویژه

رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: امسال در سه ماهه نخست بیشترین شکایت‌ها مربوط به گوشت مرغ تازه، شکر، برنج وارداتی، نان، ماسک سه لایه کشدار، تخم مرغ و دستکش لاتکس بود.

به گزارش فراتیتر و به نقل از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، «عباس تابش» تصریح کرد: همه ساله عده ای تلاش می کنند با افزایش بهای کالاهای اساسی به سود بیشتری دست پیدا کرده و قیمت ها را در بازار مصرفی دچار نوسان کنند.

وی با بیان اینکه این روند در زمان شیوع ویروس کرونا در کشور شدت بیشتری دارد، خاطرنشان کرد: افزایش تقاضای خرید و کاهش اندک سرعت تولید شرایطی فراهم شد تا عده ای تصور کنند می توانند خارج از قوانین موجود قیمت ها را افزایش دهند و بدون توجه به حضور ماموران تعزیرات و سازمان حمایت تولیدکنندگان و مصرف کنندگان از شرایط به نفع خود بهره برداری کنند.

به گفته تابش، تعزیرات و سازمان حمایت تولیدکنندگان و مصرف کنندگان همراه با ستاد تنظیم بازار و وزارت صنعت، معدن و تجارت، بازرسی و نظارت بر بازار را افزایش دادند تا مردم در زمان خرید با مشکلی روبرو نشوند.

رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان خاطر نشان کرد: سه ماهه نخست امسال بیش از پنج هزار فقره شکایت مردمی راجع به تخلفات صنفی و غیر صنفی به وسیله سامانه ۱۲۴ استان ها دریافت شد.

وی تاکید کرد: چهار هزار و ۳۴۸ مورد شکایت مورد رسیدگی قرار گرفته و بقیه در مرحله بررسی کارشناسی از سوی مراجع ذیربط قرار دارد و به زودی نیز به آنها رسیدگی می شود.

منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!