۵۱۲۰
يکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳
تعداد بازدید : ۵۹
سیاسی خارجی

تازه ها

وزیر خارجه و معاون نخست‌وزیر سوریه با انتقاد از سیاست‌های واشگتن در قبال تهران، آن را نشانه بی‌توجهی به قوانین بین‌المللی دانست.

به گزارش فراتیتر، «ولید المعلم» وزیر خارجه و معاون نخست‌وزیر سوریه در سخنرانی ویدئو کنفرانسی خود در هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل، با انتقاد از سیاست‌های واشگتن در قبال تهران، آن را نشانه بی‌توجهی به قوانین بین‌المللی دانست.

وی همچنین در این سخنرانی با اشاره به اینکه طرف‌هایی وجود دارند که از تروریسم به عنوان سرمایه‌گذاری برای تحقق اهداف خود استفاده می‌کنند، تاکید کرد: «تروریسم هنوز خطری علیه آرامش و پیشرفت جهان است و همچنان یکی از مهمترین تهدیدها برای صلح و ثبات بین‌المللی به حساب می‌آید».

ولید المعلم یاد آور شد که سازمان ملل متحد پس از جنگ جهانی دوم بر مبنای یک توافق جهانی که محور و پایه آن حفظ صلح و ثبات بین‌المللی، افزایش روابط دوستانه و صمیمانه بین ملت‌ها بر اساس احترام به برابری و حق ملت‌ها در تعیین سرنوشت خود و عدم تهدید به استفاده از زور است، تاسیس شد.  ما اکنون کجا هستیم و آن مبانی وارزش‌ها کجاست؟ … آیا واقعا امروزه این مبانی و ارزش‌ها بر روابط بین المللی حاکم است یا اینکه فقط به مثابه شعارهای سیاسی و رسانه‌ای هستند؟

وی با اشاره به اقدام‌های یکجانبه علیه ملت سوریه تاکید کرد که این اقدام‌ها آشکارا با قوانین بین‌المللی در تضاد است. کشورهایی که این اقدام‌ها را اعمال کرده و در مورد حقوق بشر صحبت می کنند، مواضعشان تنها ادعایی برای سرپوش گذاشتن بر چهره غیر انسانی و زشت خود است.

المعلم از تمامی کشور هایی که به دلیل این اقدام‌ها آسیب دیده و در عین حال با این اقدامات مخالفت می‌کنند، خواست ائتلافی واحد تشکیل داده و تدابیر جدی در سطوح مختلف سیاسی، تجاری و اقتصادی برای مقابله با این پدیده و کاهش تاثیر آن بر ملت‌های خود، اتخاذ کنند.

منبع: ایلنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!