۵۱۸۶
سه‌شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۶
تعداد بازدید : ۲۹۱
صفحه نخست عمومی

اخبار ویژه

گزارش لحظه ای فراتیتر از صحن علنی مجلس
پس از استماع نظرات وزیر پیشنهادی «صمت» و نظرات موافقان و مخالفان وی در جلسه علنی نمایندگان با 175 رای موافق 80 رأی مخالف و9 رأی منتنع از مجموع آرای ماخوذه با تصدیگری علیرضا رزم حسینی در وزارت «صمت» موافقت کردند.
به گزارش فراتیتر، جلسه علنی امروز (سه‌شنبه ۸ مهر ۹۹) مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل به ریاست محمدباقر قالیباف و با حضور ۲۴۸ نماینده آغاز شد.
قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود ضمن تبریک هفته دفاع مقدس به همه ملت ایران، رزمندگان و ایثارگران، گفت: هفته دفاع مقدس را مخصوصاً به همسنگرانمان در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیجیان، کسانی که افتخارات بزرگی در دفاع مقدس آفریدند تبریک می‌گویم.
وی ادامه داد:عرض خیرمقدم دارم خدمت سردار سرلشکر سلامی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که امروز توفیق داریم از بیانات ایشان به مناسبت هفته دفاع مقدس استفاده کنیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین بیان کرد: برادر عزیزمان جناب آقای امیرآبادی کسالتی پیدا کرده‌اند که در بیمارستان بستری‌اند، برای شفای ایشان دعا کنید.
 

 سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌ در صحن علنی مجلس به مناسبت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: نمایندگان مجلس در حقیقت مظاهر اراده مردم ما هستند و به تعبیر امام(ره) عصاره ملت و من افتخار می‌کنم که امروز در جمع شما حضور دارم.

وی با بیان این که دفاع مقدس سرآغاز مقاومت پایان ناپذیر ملت شریف ایران در مقابل دنیای فشرده استکبار و جریان به هم پیوسته کفر جهانی در مقابل انقلاب اسلامی بود، گفت: هیچ تردیدی نیست جنگی که علیه ما تحمیل شد یک جنگ جهانی بود.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: همه ما می‌دانیم اگر عرصه نظامی جنگ خطوط مرزی جمهوری اسلامی ایران و عراق بود اما عقبه سیاسی این جنگ یک عقبه جهانی داشت.

وی افزود: همه قدرت‌های بزرگ که امپراتوری‌های بی‌نظیر تاریخ حیات بشر بوده‌اند و شرکای منطقه‌ای آنان همه با هم سطحی جهانی از یک ائتلاف ناشناخته و عملی را علیه کشور ایران شکل دادند.

* ابعاد جنگ جهانی علیه ایران در جنگ تحمیلی

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه پشتوانه‌های اقتصادی کشور عراق در جنگ یک پشتوانه اقتصادی جهانی بود، اظهار داشت: شکی نیست که همه قدرت‌های بزرگ همه سلاح‌های مدرن و پیشرفته را که ممکن بود در اختیار عراق قرار دادند؛ انگلستان، آلمان، فرانسه، اتریش، شوروی و آمریکا.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: تردیدی نداریم نظام اطلاعاتی جهانی خدمات اطلاعاتی برای رژیم بعث عراق فراهم می‌کرد و جهان در اوج قدرت خود به ما حمله کرد، در حالی که ما در اوج قلت و تنهایی بودیم و این نابرابرترین جنگ تاریخ بعد از عاشورا بود.

* راز بر هم خوردن معادلات و غلبه ایران

وی با تأکید بر این که جنگ پدیده‌ای بسیار دقیق و محاسبه‌پذیر است، افزود: هر کس قوی‌تر است پیروز می‌شود و پیروزی را کسی می‌سازد که بتواند معادله جنگ را هدایت و آن را به نفع خود تغییر دهد. بر اساس محاسبات و شاخص‌های ظاهری قدرت ائتلاف جهانی مقابل ما باید به سرعت ما را شکست می‌داد. آنها باید غلبه می‌کردند اما چرا با این که بر اساس معادلات دقیق هر کسی قوی‌تر است پیروز می‌شود، ما که به ظاهر بسیار ضعیف‌تر بودیم پس چرا غلبه کردیم؟

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیروزی ایران در 8 سال جنگ تحمیلی را این گونه تشریح کرد: وقتی امام(ره) و امت صحنه جنگ را به زندگی تبدیل می‌کنند و وقتی مردم مومن، با ایمان و قلب‌های سرشار از اعتقاد و باور به دشمن حمله می‌برند هیچ کس نمی‌تواند مقاومت کند. تجهیزات موجوداتی صلب و جامد هستند. آنچه که در جنگ حرکت ایجاد می‌کند ایمان و انسان مومن است و امام(ره) توانست این شخصیت معنوی و روحانی و ایمانی خود را در بلوغ همه مومنان تکثیر کند و انسان‌هایی در تراز و ارتفاع نزدیک به خود بسازد و به همه جهان این نظریه را اثبات کند که یک ملت فقط و فقط به دلیل شکست اعتقادات و باورهایش می‌تواند شکست بخورد.

* امام (ره) آموخت که نباید از شوکت ظاهری امپراطوری ترسید

سرلشکر سلامی ادامه داد: اگر ملتی ایمانش سست نشود و در اعتقادات شکست نخورد، در میدان عمل او پیروز است، بنابراین امام(ره) اولین کاری که انجام داد این بود که نشان دهد هرگز از شوکت ظاهری امپراطوری‌ها نباید ترسید. کبریایی از آن خداوند بزرگ است، او انسان‌هایی ساخت که از اروند بی مهابا و بی اعتنا از امواج خروشان آن و بی اعتنا به امواج آتشی که در سطح رودخانه می‌بارید عبور کردند.

وی اضافه کرد: خداوند مردانی را ساخت که از هورها عبور کردند و بدون پشتیبانی آتش در جزایر مجنون جنگیدند و رمل‌ها آن را متوقف نکرد. میادین مین چند کیلومتری و بشکه‌های انفجاری، سیم‌های خاردار و موانع خورشیدی آنها را متوقف نمی‌کرد. هر رزمنده افق بلند آرمانش تا قلب آمریکا را نشانه می‌رفت.

* ملت ایران در جنگ عظیم شد

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر این که هر ملتی به اندازه افق آرمان‌هایش بزرگ می‌شود، خاطرنشان کرد: هر ملتی به اندازه وسعت ذهن رهبرش بزرگ می‌شود، پیش می‌رود، وسعت کشورها از لحاظ هندسی شاخص بزرگی آنها نیست. بلکه وسعت ذهن‌ها، عظمت قلب‌ها، شکوه ایمان‌ها، عظمت یک ملت را نشان می‌دهد و ملت ایران در جنگ عظیم شد و فراتر از اراده قدرت‌های بزرگ آرزوی آنان را در هم شکستند و در مقابل دشمنان بزرگ ایستادگی کردند.

سرلشکر سلامی ادامه داد: ملت بزرگ ایران با رهبر بزرگ خود در مقابل دشمنان بزرگ شکوه ایمان را به نمایش گذاشت و این حقیقت ماجرا بود. این که یک ملت با باورهایش بزرگ می‌شود یک درس تثبیت‌شده ما از عاشورا و پس از آن از نازله عاشورا یعنی دفاع مقدس ما است و این یک حقیقت متعالی است.

* راز شکست ناپذیری ملت ایران در جنگ

وی با اشاره به حضور نیروهای مردمی در 8 سال دفاع مقدس گفت: وقتی جنگ از سطح نیروهای مسلح به مردم تعمیم پیدا می‌کند یعنی تمام زندگی، جنگ و تمام جنگ، زندگی می‌شود و همه دوست دارند در محیط زندگی حاضر شوند و این راز شکست‌ناپذیری ماست.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می‌گوید: اتحاد بین امام(ره) و امت، وحدت، همدلی، دلدادگی و پیروی از رهبر رمز سعادت ما در طول این تاریخ 41 ساله بوده است، اما هنری که امام(ره) ‌به خرج داد تمرکز دشمن بر قلب این سرزمین را فروپاشاند و دشمن را از سرزمین ما بیرون کرد و جنگ تمام شد.

* آمریکا را مجبور به فرسایش قدرت کردیم

سرلشکر سلامی بر این باور است که فقط بعد نظامی جنگ در 8 سال دفاع مقدس خاتمه پیدا کرده است و به گفته وی جنگ در اشکال دیگری ادامه یافته و در اینجا آغاز نقش‌آفرینی رهبر عظیم الشأن ایران (حضرت آیت‌الله خامنه‌ای)  است که بعد از امام(ره) پرچم هدایت امت را به دست گرفت.

وی ادامه داد: اگر آمریکا در معرض فرسایش قدرت قرار نگرفته بود و از پناهگاه استراتژیک خود خارج نشده و مجبور به گسترش عملیاتی در صحنه نشده بود، همه جهان را می‌بلعید، اما انقلاب اسلامی با هنرنمایی رهبر و ملتش کاری انجام داد که آمریکا مجبور به فرسایش قدرت شد و مجبور شد هزینه کند اما دستاوردی به دست نیاورد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: امام(ره) دشمن را بیرون کرد و رهبر عزیزمان (حضرت آیت‌الله خامنه‌ای) دشمن را تعقیب و فراری داد، تمرکز جبهه دشمن را بهم ریخت، پیشانی جبهه را باز کرد، در سرزمین‌های مختلف قدرت آفرید، سطح قاعده قدرت انقلاب را گسترش، دشمن را وادار به گسترش بیش از حد کرد و هزینه‌های او را بالا برد،‌ آنها را در ناکامی‌های سیاسی فرو برد و می‌بینید در سنجش قوس نزولی و صعودی قدرت وضعیت ما نسبت به آمریکایی‌ها بعد از این 41 سال چگونه است.

سرلشکر سلامی تأکید کرد: امروز آمریکایی که فشار می‌آورد ایران را منزوی کند، منزوی شده است. او (آمریکا) به تدریج نفوذ سیاسی خود را در منطقه و جهان از دست داد و در حاشیه تحولات سیاسی قرار گرفت و نتوانست هیچ پیروزی میدانی خلق کند.

* آرزوهای سیاسی آمریکا برای خاورمیانه را به قبرستان سپردیم

وی با اشاره به نقش آمریکایی‌ها در شکل‌گیری گروهک داعش گفت: داعش را به صحنه آورد و همین فرصتی برای نفوذ انقلاب بود. ما بی‌هزینه آمریکا را در این میدان بزرگ ناکام و متوقف کردیم و آرزوهای سیاسی آمریکا را برای نوسازی سیاسی خاورمیانه به قبرستان سپردیم و آمریکا خسته، فرسوده و ناتوان در حال عقب نشینی است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد:‌ البته قدرت‌های بزرگ حتی وقتی دچار پوکی استخوان می‌شوند و در معرض انحطاط و زوال قرار می‌گیرند و به آستانه فروپاشی نزدیک می‌شوند هم خطرناک هستند؛ نمی‌شد آمریکا را به ناگاه فروپاشید و داستان رقابت و منازعه برای فروپاشی به نقطه اوج زیبایی نزدیک شده است.

* رهبر این امت دربرابر تحریم اقتصادی قد خم نکرد

سرلشکر سلامی با اشاره به تحریم‌های اقتصادی آمریکا گفت: ما در معرض یک تحریم اقتصادی بزرگ قرار گرفتیم و دوباره امام این امت (حضرت آیت‌الله خامنه‌ای) عظمت آفریده؛ چراکه در مقابل دشمن ایستاد و در برابر اراده دشمن قد خم نکرد و مردم حمایت کردند و دوباره در این جنگ که قلمرویی جهانی دارد و هر کشوری در معرض آن قرار بگیرد فرو می‌پاشد، قامت ملت ایران به برکت هدایت‌ها، اعتماد به نفس‌ها، امیدآفرینی‌ها، الهام‌بخشی‌ها و حکمت‌های بزرگ که رهبرش می‌آفرید بزرگ شد و قد برافراشت.

وی با تأکید بر این که مردم سختی‌ها را تحمل کردند و می‌کنند، گفت: مردم ایران خواهان عزت هستند؛ مردم ایران استقلال، شرف، حریت و کرامت خویش را با هیچ چیزی تعویض نمی‌کنند و به فراخوان دشمنان پاسخ نمی‌دهند.

* دشمن امروز به درون خانه ها و سفره های ما حمله کرده است اما مردم ایستاده اند

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این که دشمن امروز به درون خانه‌های ما حمله کرده است، تصریح کرد: دشمن به سفره‌های مردم و قلب‌های جوانان حمله کرده و عملیات روانی خود را با حصر اقتصادی ترکیب کرده تا این ملت را خسته و متزلزل کند اما مردم ایران محکم و استوار ایستاده‌اند و هرگز پژواک صدای بیگانگان نمی‌شوند و این یک هنر بی‌بدیل است که وقتی رهبران الهی با حکمت وحیانی، جامعه و جهان را اداره می‌کنند این اتفاق می‌افتد.

سرلشکر سلامی اضافه کرد: حکمت، دوست‌آفرین است و وقتی رهبری انقلاب ما (حضرت آیت‌الله خامنه‌ای) نجات ملت‌های مسلمان و فراتر از آن مستضعفان و محرومان را در دستورکار قرار می‌دهد و در برابر مستکبران می‌ایستد و ایستادگی پیروزمندانه رقم می‌زند، چه کسی باور می‌کند که یک ملت 40 سال در مقابل یک جهان قدرت بایستد. بجنگد، اما نه این که آسیب نبیند بلکه پیشرفت کند و خود را به کشورهای پیشرفته نزدیک کند و این یکی از بزرگ‌ترین هنرنمایی‌های انقلاب و اسلام است که وقتی در عرصه سیاست،‌ اقتصاد، فرهنگ و اجتماع وارد می‌شود قدرت می‌سازند.

وی با تأکید بر این که ما امروز بسیار قدرتمندیم گفت: این قدرت به برکت نشکستن باورهایمان است و ملت ایران از اعتقادات خود پاسداری کرده است و من دست تک تک ملت ایران را می‌بوسم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: ما عقره‌دار دشمن را تشخیص داده‌ایم و دشمنان را می‌شناسیم و صدای پوکی استخوان آنها را می‌شنویم و می‌بینیم که آنها ژستی مهیب گرفته‌اند اما از درون پوسیده‌اند.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه آمریکا به چرنوبیل خود نزدیک می‌شود گفت: نگاه کنید که آمریکا نمی‌تواند یک بیماری همه‌گیر (کرونا) را مدیریت کند و 30 میلیون انسان گرسنه امروز در آمریکا از سیستم‌های خیریه تغذیه می‌شوند و این قیافه بزرگ‌ترین قدرت جهانی است که برای نجات از این انزوا و عرض اندام سیاسی حکام رژیم‌های کوچک را با رژیم صهیونیستی آشتی می‌دهد تا نشان دهد آمریکا هنوز هست و این تمام آن هیبت و شکوهی است که می‌خواست همه دنیا را در تصرف سیاسی خود دربیاورد.

وی با بیان اینکه امروز وضعیت تحریم‌کننده از تحریم‌شونده بدتر است، خاطرنشان کرد: هیچ کس آرزو نمی‌کند که شهروند آمریکا باشد و هیچ کس به آمریکایی بودن خود افتخار نمی‌کند؛ چراکه در درون آمریکا مردم مرگ بر آمریکا می‌گویند و این شعار تا آنجا پیش رفته است و این یعنی نفوذ زبان‌های سیاسی انقلاب حتی در قلب سرزمینی که آمریکا نام دارد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این که هر چه آمریکا انجام داد به اهلش بازگشت، اظهار داشت: « إسْتِکْبَاراً فِى الْأَرْضِ وَمَکْرَ السَّیِّىِ وَلَا یَحِیقُ الْمَکْرُ السَّیِّئُ إِلَّا بِأَهْلِهِ (آیه 43 سوره فاطر)»؛ و این داستان ادامه دارد.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه ما در فراز این نبرد قرار داریم گفت: اینجا جای صبر، استقامت، تمرکز و تلاش برای درهم شکستن این هجوم و تمرکز اقتصادی دشمن بر سرزمین ما است و ما قلب‌هایمان بهم پیوند خورده است و با قلب‌هایمان می‌جنگیم.

وی با تأکید بر این که امروز جنگ اقتصادی یک واقعیت انکارناپذیر است، افزود: بدانید ما و دشمن بر روی دو خط موازی پیش می‌رویم و اگر ما مشکل اقتصادی داریم، دشمن هم به همین نسبت و بیش از ما این مشکل را دارند چراکه قدرت‌ها هرچه بزرگ‌تر باشند مسائل‌شان نیز بزرگ‌تر است؛ « إِن تَکُونُوا تَأْلَمُونَ فَإِنَّهُمْ یَأْلَمُونَ کَمَا تَأْلَمُون وَتَرْجُونَ مِنَ اللَّـهِ مَا لَا یَرْجُونَ (آیه 104 سوره نساء)» این باور ما است، سنت الهی تحقق پذیر است و بلا تبدیل و بلا تغییر است و با امید باید زندگی کنیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: بنابراین نقش رهبری انقلاب اسلامی و حمایت‌های ملت و این پیوند مبارک ضامن سعادت ما است.

سرلشکر سلامی با بیان این که انتظار داریم همه نهادهای حاکمیت به خصوص مجلس که طعم انقلاب می‌دهد شرایط را از لحاظ اقتصادی جنگی تلقی کنند، گفت: مردم به آن امید بسته‌اند و تراکم و عصاره مردم است، پژواک کلام و بازتاب‌دهنده دردهای آنان است، حلال مشکلات آنان است و مجلس هم اختیارات ملت را در اختیار دارد.

وی ادامه داد: ما راه را از نظر نظامی بر دشمن بسته‌ایم و ظرفیت‌های غلبه بر او را در هر مقیاسی از جنگ فراهم کرده‌ایم و 40 سال است در فضای ذهن و در عالم خارج از ذهنمان بازی‌های جنگ قدرتمندی را با دشمن انجام داده‌ایم و گاهی در مقیاس‌های کوچک اراده تاکتیکی خود را به آنان تحمیل کرده‌ایم که بازتابی از اراده استراتژیک ملت در برابر دشمن است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر این که راه‌های نظامی برای دشمن بسته است و جنگ اساسا منتفی است، گفت: آنها (دشمنان) زاویه نفوذ اقتصادی و عملیات روانی را باز کرده‌اند و میدان جنگ نقطه مرکزی تلاش ما است و باید متمرکز شویم.

*نمایندگان مجلس مثل یک قرارگاه عمل کنند

سرلشکر سلامی خطاب به نمایندگان مجلس گفت: مثل یک قرارگاه عمل کنید، شبانه روز برای شکست دادن دشمن در این جنگ اقتصادی ظرفیت‌های عظیم کشور ما کافی است و فکر کنید هیچ کشوری جز ایران در جهان وجود ندارد آن وقت چگونه زندگی می‌کردید؟

وی تأکید کرد: دشمن نه قادر و نه مایل است که مسائل ما به دست او حل شود، گفت: هرگز راه سعادت ما از درون تعامل با دشمن عبور نمی‌کند و هیچ دشمنی برای سعادت دشمن خود کاری نمی‌کند. غیض آمریکا دائمی است و ماهیت این نظام استکباری است، اگر با او هم آشتی کنیم باز هم ضربه می‌زند. ما را می‌شکند و اراده ما را از بین می‌برد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه ما با اراده موفق هستیم خطاب به ملت ایران گفت: همه ملت ایران بداند تا ما اراده داریم و مصمم هستیم که بایستیم، می‌ایستیم و هر ملتی تا زمانی که قد امام خمینی(ره) نکند، شکسته نمی‌شود و داستان سازش یک فریب سیاسی است و همیشه از سوی قدرت‌های شیطانی این فریب سیاسی عامل سست‌سازی اراده ملت‌ها است و نباید ملت ایران در جغرافیای فریب دشمن عمل کند.

سرلشکر سلامی خطاب به نمایندگان مجلس گفت: محکم بایستید و مردم را برای ایستادن آماده کنید، مردم ما نیز آماده هستند، نمی‌گوییم مشکلی وجود ندارد. ما سختی‌ها را تحمل می‌کنیم ولی مشکلات قابل حل هستند و ما از فراز اراده دشمن عبور می‌کنیم؛ چراکه این راه ما است و راه دیگری وجود ندارد.

وی تأکید کرد: در نظام جهانی امروز یا باید قوی و عزیز بود یا ضعیف بود و تسلیم. ما راه نخست را انتخاب کردیم. قدرت ساخته‌ایم و می‌سازیم و قوی عمل می‌کنیم و عزیز می‌مانیم. این تنها صفتی است که شایسته ملت ایران است.

 
شعار مرگ بر آمریکا در صحن مجلس طنین انداز شد
نمایندگان مردم در مجلس پس از سخنرانی فرمانده کل سپاه پاسداران در حمایت از آرمان‌های رهبر کبیر انقلاب شعار مرگ بر آمریکا سر دادند.
 
اخبار لحظه‌ای از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صمت
بررسی صلاحیت رزم حسینی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در صحن علنی مجلس شورای اسلامی آغاز شد.
روز گذشته حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور اعلام کرد که به دلیل موافقت نکردن ستاد ملی مقابله با کرونا، رئیس جمهور در جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی صمت حضور نمی‌یابد و آقای جهانگیری فردا در مجلس حضور می‌یابد.
جهانگیری، علوی و حاجی میرزایی معاون اول رئیس جمهور، وزرای اطلاعات و آموزش و پرورش دقایقی پیش برای حضور در جلسه بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت وارد صحن علنی مجلس شدند.
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز قوه مقننه گزارش این کمیسیون درباره وزیر پیشنهادی صمت راقرائت کرد.
 
موافقین و مخالفین چه گفتند؟
 • اردشیر مطهری نماینده گرمسار در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با رزم‌حسینی گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی وزرات صمت اظهار داشت: امروز وزیر پیشنهادی صمت توسط رئیس‌جمهوری که خودش را مخفی کرده و به هیچ وجه در انظار عمومی حاضر نمی‌شود و حتی برای دومین بار در مجلس یازدهم برای تعیین تکلیف وزارت صمت که وزیر پیشنهادی خودش است حضور پیدا نمی‌کند که جای تاسف دارد.
  نماینده گرمسار در مجلس گفت: مردم امروز در کوچه و خیابان می‌گویند خدا روحانی را لعنت کند؛ مردم دیگر به روحانی سر سوزنی اعتماد ندارد چه برسد به وزیر پیشنهادی او که در دو دهه خارج از کشور بوده است.
  وی افزود:‌آقای رزم‌حسینی شما چگونه می‌خواهید مسئولیت بگیرید در حالی که ادعا کرده‌اید که محل زندگی‌تان در کانادا بوده و حتی دو دهه در کانادا بوده‌اید و خانواده‌تان در این کشور زندگی می‌کنند؛ شما چرا به ایران آمده و دم از نظام و مردم می‌زنید؟
  وی خاطرنشان کرد: رئیس جمهور هیچ حرمتی برای مجلس و نمایندگان قائل نشده است، لذا این سوالی پیش می‌آید که چگونه رئیس مجلس و رئیس دستگاه قضا در شرایط کرونایی در بین مردم حضور می‌یابند، اما رئیس جمهور حتی در مجلس حاضر نمی‌شود؛ کرونا بهانه است.
  نماینده گرمسار در مجلس گفت: سوال آن است که چرا خانواده رزم حسینی در کانادا هستند و خود او در ایران است؟
 • حسین نوش آبادی نماینده مردم پیشوا در مجلس شورای اسلامی در موافقت با وزیر پیشنهادی صمت گفت: وضعیت آشفته بازار، نابسامانی حوزه تجارت، معضلات حوزه صنعت و معدن، شرایط نگران کننده تولید و بی توجهی به اقتصاد مقاومتی در این مدت نیازمند وزیری توانمند و صالح است که مدیریت بازار و معیشت مردم، عدالت در توزیع کالا‌های اساسی با ایجاد شبکه توزیع مناسب و شکستن انحصار، فعال سازی سامانه نظارت بر کالاها، مبارزه با ویژه خواران، اصلاح ساختار تنظیم بازار، ایجاد توازن در عرضه و تقاضا، احیای واحد‌های صنعتی و تولیدی، حل مشکل واحد‌های بحران زده و تامین مواد اولیه آن‌ها با توجه به توان داخلی را سرلوحه کار قرار دهد.
  نوش آبادی تصریح کرد: اینجانب در بررسی‌هایی که داشتم و براساس نظر مثبت کمیسیون مربوطه و همچنین نظر مثبت بسیاری از شخصیت‌ها و کارشناسان و با توجه به تجارب ارزنده آقای رزم حسینی و با توجه به فعالیت ایشان در بخش‌های مختلف اجرایی و اقتصادی و نقش وی در حوزه‌های دفاعی و عملیاتی و همچنین نقش ایشان در قائم مقامی در معیت سردار شهید قاسم سلیمانی در لشکر ثارالله در دفاع مقدس و با توجه به داشتن برنامه‌های مناسب برای برون رفت وزارت صنعت از مشکلات کنونی به ایشان رای اعتماد می‌دهم.
 • احسان ارکانی نماینده نیشابور در مجلس شورای اسلامی در موافقت با گزینه پیشنهادی تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت:عملکرد رزم حسینی در استانداری خراسان رضوی موفق بوده است، زیرا دارای روحیه جهادی، تعامل گرا، حر و آزاده، شخصیتی مستقل و نگاه کارشناسی همراه با تعامل است.
  نماینده نیشابور و فیروزه در مجلس اظهار داشت: گزینه پیشنهادی وزارت صمت دارای نگاه توسعه گرا است و همواره منتقد سیاست‌های غلط اقتصادی دولت بوده است در واقع وی وزیر و مدیر دولتی نیست بلکه وزیر و مدیر حاکمیتی است. بدون شک برای پیشرفت کشور همه ارکان کشور از جمله قوه مقننه، مجریه و قضاییه باید با یکدیگر همراه باشند.
  ارکانی تصریح کرد: رزم حسینی جانشین و معاون سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بوده است؛ برخی عنوان می‌کنند وی ضعیف است از این رو باید پاسخ دهند چطور زمانی که نشان فتح از رهبر انقلاب دریافت کرده ضعیف نبوده، چطور زمانی که جانباز شده و حتی استاندار استان‌های خراسان رضوی و کرمان بوده ضعیف نبوده است.
 • علی اصغر عنابستانی در موافقت با علیرضا رزم حسینی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت گفت: در حال حاضر با ناکارآمدی‌های مختلفی در حوزه اجرایی روبرو هستیم که موجب شده فرصت‌ها به بحران تبدیل شود؛ دیپلماسی خارجی چشم به دست دشمن دارد و فرصت‌های منطقه‌ای را از دست می‌دهد.
  وی اضافه کرد: اگر به دنبال جهش تولید و تحقق امر، ولی امر زمان هستید، باید سکان وزارتخانه‌های دولت را به رزمندگان شجاع مکتب قهرمان ملی حاج قاسم سلیمانی بسپاریم. می‌گویند چرا از حاج قاسم سلیمانی می‌گویید، رزم حسینی غیر از حاج قاسم هویت دیگری نداشته و نمی‌توان از وی هیچ تعریفی داشت.
 • محمود عباس زاده مشکینی در موافقت با گزینه پیشنهادی تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: مطالب منتشر شده در رابطه با وزیر پیشنهادی صمت در فضای مجازی به معنای آن است که کشور دچار آنارشیسم شده است در واقع اگر چنین مطالبی حقیقت دارد پس گزارش دیوان محاسبات، وزارت اطلاعات و... در رابطه با این فرد کجاست. این در حالی است که درباره همه ما چنین حرف‌هایی گفته می‌شود.
 • محمدحسین فرهنگی در مخالفت با وزیر پیشنهادی صمت گفت: رزم‌حسینی به عنوان وزیر پیشنهادی صمت مهارت‌های لازم برای مدیریت عالی کشور را ندارد. رزم‌حسینی در مدتی که در داخل فعالیت اقتصادی داشت، کار‌های مشکوک زیادی را انجام داده است که باید در این رابطه توضیح بدهد.
 • مهرداد ویس کرمی در مخالفت با علیرضا رزم حسینی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت گفت: مجلس یازدهم بر سر یک خودروی معمولی ایرانی که به دلیل بی تدبیری دولت به یک رویا تبدیل شده، با هیچکس از جمله خودروسازان معامله نمی‌کند.
برای حذف امضا‌های طلایی برنامه ریزی خواهیم کرد
 
در ادامه این گزارش برنامه‌ها علیرضا رزم‌حسینی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت را تیتر وار بررسی خواهیم کرد رزم حسینی در صحن علنی مجلس گفت:
 • برنامه‌هایی را تهیه کرده‌ام که تأمین کالا‌های اساسی مردم و بهبود معیشت و سفره آن‌ها در اولویت این برنامه‌ها قرار گرفته است.
 • تنظیم بازار و همکاری با اتحادیه‌ها و اصناف و بازاریان جهت کنترل بازار از دیگر برنامه‌ها است.
 • استفاده از ظرفیت‌های خالی واحد‌های صنعتی، احیای واحد‌های تعطیل شده در شهرک‌های صنعتی، تأمین مواد اولیه واحد‌های صنعتی و پشتیبانی از شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان از برنامه‌های حوزه صنعت است.
 • تکمیل زنجیره فولاد بر اساس ظرفیت‌های موجود، استخراج و بهبود فضای معادن و مقابله با گرانی فولاد که مورد توجه نمایندگان نیز بود از دیگر موضوعاتی است که با همکاری کمیسیون صنایع پیگیری خواهم کرد.
 • بخشی از علت گرانی خودرو به دلیل قیمت تمام شده با ارز آزاد است؛ در این رابطه طرحی را داریم که چنانچه نمایندگان رأی اعتماد دادند، با همکاری کمیسیون صنایع و معادن آن را تعیین تکلیف و اعلام خواهیم کرد.
 • یکی از برنامه‌های وزارت صمت، توسعه اکتشاف و تکمیل مطالعات انجام شده است.
 • فعال کردن معادن راکد غیرفعال در دستور کار است.
 • تجارت داخلی و خارجی و روانسازی و حذف فرآیند‌های صدور مجوز مورد توجه قرار می‌گیرد.
 • توسعه صادرات به کشور‌های همسایه در دستور کار قرار خواهد گرفت.
 • برای حذف امضا‌های طلایی برنامه ریزی خواهیم کرد.
 • به هیچ عنوان مدیریت اتوبوسی در وزارت صمت نخواهیم داشت، زیرا اعتقاد دارم باید با مدیران پاکدست امور را جلو ببریم؛ البته راز موفقیت در وزارت صمت هماهنگی و وحدت رویه است.
«رزم حسینی» وزیر «صمت» شد
بررسی صلاحیت و برنامه‌های رزم حسینی وزیر پیشنهادی صنعت و معدن و تجارت در دستور کار جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه هشتم مهر ماه) نمایندگان قرار داشت.
پس از استماع نظرات وزیر پیشنهادی «صمت» و نظرات موافقان و مخالفان وی در جلسه علنی نمایندگان با ۱۷۵ رای موافق ۸۰ رأی مخالف و ۹ رأی منتنع از مجموع آرای ماخوذه با تصدیگری علیرضا رزم حسینی در وزارت «صمت» موافقت کردند.

تذکرات وکلای ملت در صحن علنی مجلس
 • سیدکاظم دلخوش اباتری در تذکری با استناد به مواد ۲۰۲، ۲۰۳، ۲۰۴، ۲۰۵، ۲۰۶، خطاب به رئیس مجلس گفت: اینکه می‌فرمایید اخطار‌ها و تذکرات در رابطه با اقدام غیرقانونی رئیس جمهور مبنی بر عدم حضور در جلسه رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی صمت خلاف آئین نامه داخلی مجلس نیست، جای تامل دارد چرا که براساس قانون باید یا آقای رئیس جمهور و یا معاون اول او در این جلسه حضور داشته باشند.
 • حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیأت رئیس مجلس با بیان اینکه برگزاری جلسه رای اعتماد وزرا بدون حضور رئیس‌جمهور طبق آئین‌نامه داخلی مجلس خلاف قانون است، گفت: چرا ستاد ملی کرونا فقط درباره عدم حضور رئیس‌جمهور مصوبه دارد و نظری درباره دیگر سران قوا نداشته است.
قالیباف: امیدواریم دولت و وزارت صمت بتوانند برای حل مشکلات اقدام کنند
محمدباقر قالیباف پس از اعلام نتیجه رأی اعتماد مجلس به علیرضا رزم حسینی به عنوان وزیر صنعت، گفت: به هر حال کابینه دولت تکمیل شد و این وزارتخانه هم در این شرایط برای حل مشکلات مردم بسیار مهم و تأثیرگذار است. امیدواریم دولت و وزیر صنعت بتوانند جوابگوی باری باشند که مجلس بر دوش‌شان گذاشت.
وی همچنین ابراز امیدواری کرد که وزارت صنعت بتواند در حد توان مشکلات خود را با کمک مجلس حل کند و وضعیت را سامان دهد.
 
تذکر ۶۷ نماینده به رئیس‌جمهور برای الزام بانک مرکزی به منظور آزادسازی کالا‌های وارداتی با ارز آزاد
تعداد ۶۷ نفر از نمایندگان در تذکری به رئیس‌جمهور خواستار الزام بانک مرکزی در صدور اجازه ترخیص سه و نیم میلیون تن کالای وارد شده با ارز آزاد به غیر از کالا‌های لوکس شدند.
 
پایان جلسه علنی ۸ مهرماه مجلس
امیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس زنگ پایان نشست علنی امروز (سه‌شنبه، ۸ مهرماه) مجلس شورای اسلامی را ساعت ۱۱ و ۵۵ دقیقه به صدا درآورد.
نایب رئیس مجلس زمان برگزاری جلسه بعدی را ساعت ۸ صبح (چهارشنبه ۹ مهرماه) اعلام کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!