۵۲۱۵
سه‌شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰
تعداد بازدید : ۲۰۲
اقتصادی ایران

اخبار ویژه

وزیر نیرو گفت: این وزارتخانه در استان آذربایجان غربی ۱۹۵ پروژه در دست اجرا دارد که سرمایه گذاری انجام شده و در دست انجام برای این پروژه‌ها افزون بر ۱۱ هزار و ۲۱۱ میلیارد تومان است.
به گزارش فراتیتر، «رضا اردکانیان» صبح امروز – سه‌شنبه - همزمان با هفته بیست‌ودوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در سفر به استان آذربایجان غربی در آئین افتتاح واحد یک نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه و بهره‌برداری همزمان از طرح‌های برقی این استان شامل نیروگاه مقیاس کوچک برای شهرک صنعتی، پروژه تقویت پست ۴۰۰ کیلوولت و سه پروژه تقویت شبکه انتقال با یادآوری آغاز پویش از ۱۷ مهر پارسال بر اساس مصوبه هیئت وزیران اظهار داشت: در طول این یک سال با احتساب پروژه‌های امروز در صنعت آب و برق و فاضلاب ۳۶۰ پروژه بزرگ با سرمایه گذاری ۶۰ هزار میلیارد تومان افتتاح شده است.

وی با بیان این که هر روز یک پروژه با سرمایه گذاری حدود ۱۷۰ میلیارد تومان در شبانه روز در چارچوب پویش افتتاح شده به تغییرات پویش در سال ۹۹ با باز شدن پرونده جدید اشاره کرد و اظهار داشت: بیش از ۲۵۰ پروژه امسال در قالب این پویش افتتاح می‌شود که تاکنون ۱۲۱ پروژه از این مجموع با احتساب پروژه‌های امروز با سرمایه گذاری ۲۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان به ثمر رسیده‌اند.

اردکانیان همچنین با اشاره به نتایج بررسی‌های جشنواره شهید رجایی گفت: با افتخار به نمایندگی همه فعالان صنعت آب و برق کشور بویژه بخش خصوصی متعهد و مصمم و کاربلد ما در این عرصه، وزارت نیرو به عنوان دستگاه برگزیده بر اساس شاخص‌های ۱۲ گانه اعلامی رئیس جمهوری و دو شرکت بزرگ وزارت نیرو به عنوان سازمان برگزیده بر اساس مجموعه شاخص‌ها انتخاب شدند که شامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و شرکت تولید برق حرارتی است.

وزیر نیرو با اشاره به نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه اظهار داشت: این نیروگاه، نقش مهمی در برنامه‌های توسعه استان و تامین برق مطمئن و پایدار و تثبیت ایده مناسب در صرفه‌جویی مصرف سوخت و همچنین حمایت از برنامه‌های حفاظت محیط زیست و رونق تولید و امسال در جهش تولید دارد.

وی با بیان اینکه امسال طرح‌های مهم و عمده‌ای در آذربایجان غربی در دست اجراست، خاطرنشان کرد: جای خوشبختی دارد که در این استان با روح همکاری و همدلی بین مسئولان اجرایی و حمایت‌های مردمی، طرح‌ها یکی پس از دیگری به مدار می‌آیند و برای ما مسئولان هم توفیقی است که در این ایام و شرایط بتوانیم با عرضه آب و برق مطمئن و پایدار انجام وظیفه کنیم و پاسخی به همراهی‌ها، صبوری‌ها و بردباری‌های مردم داده باشیم.

اردکانیان گفت: یکی از طرح‌هایی که در این راستا نقش مهمی در مدیریت مصرف دارد برق امید است که به تصویب هیئت وزیران رسیده و از ماه آینده اجرایی خواهد شد.

وی افزود: به موجب این طرح در استان آذربایجان غربی که بیش از یک میلیون مشترک خانگی دارد، حدود ۳۰۰ هزار مشترک کم مصرف از ماه آینده قبض برقی که دریافت می‌کنند از تخفیف صد درصدی برخوردار است.

اردکانیان گفت: امید است به تعداد این‌ها افزوده شده و گروه‌های دیگری از خوش مصرف‌ها هم به این میزان بپیوندند تا با صرفه‌جویی در مصرف بتوانیم از انرژی صرفه‌جویی شده در سایر بخش‌ها از جمله تولید و صادرات انرژی و بخش‌های مولد استفاده کنیم.
منبع: ایلنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!