۵۲۱۶
سه‌شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۸
تعداد بازدید : ۲۵۵
اجتماعی بهداشت

اخبار ویژه

رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و علوم پزشکی در اجلاس غیرحضوری روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور، بر ضرورت نوبت دهی برای توزیع واکسن آنفلوآنزا به منظور پیشگیری از تجمعات تاکید کرد.

به گزارش فراتیتر، جعفری صادق تبریزی، درخصوص اقداماتی که اخیرا در حوزه بهداشت و شبکه انجام شده است، گفت: مراکز منتخب ۱۶ ساعته کرونا در تیر و مرداد ماه سال جاری، با مشارکت دانشگاه ها ارزیابی شدند، این ارزیابی در دو فاز خودارزیابی و ارزیابی توسط دانشگاه ها بود و اکنون در فاز ارزیابی ملی هستیم که تاکنون ۱۴ دانشگاه ارزیابی شده و تا هفته آینده نیز ۶ دانشگاه دیگر ارزیابی می شوند.

وی افزود: همکاران ما در این مراکز باید بر جداسازی تاکید کرده و مسیر تردد بیماران عادی و بیماران کرونایی را جدا کنند. نصب علایم راهنما در این مراکز ضروری است تا مردم سریع تر بتوانند خدمات خود را دریافت کنند. نمونه گیری های آزمایشگاهی نیز سامان یافته تر شده و کادر بهداشتی و درمانی در این زمینه نظم خوبی را در پیش گرفته اند.

رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت با بیان اینکه در فاز اول تخصیص منابع برای خرید لوازم حفاظت فردی، ۱۰۰ میلیارد تومان در اختیار دانشگاه ها قرار گرفته است، درخصوص غربالگری فاز سوم، تصریح کرد: در غربالگری فاز سوم باید تاکید بر روی خدمات جا مانده باشد. ایران جزو معدود کشورهایی در دنیا است که حداقل خدمات جا مانده را برای مراجعه کنندگان و مردم دارد و این موفقیت مرهون نظام شبکه است، لذا اهتمام ویژه می طلبد تا حداقل ها نیز جبران شده و هیچ خدمات جامانده ای مثلا از لحاظ خدمات ایمن سازی و مراقبت مادران باردار و سایر موارد، باقی نماند.

وی درخصوص توزیع واکسن آنفلوآنزا گفت: درخواستم این است که دانشگاه های علوم پزشکی با نوبت دهی و فراخوان به توزیع واکسن آنفلوآنزا اقدام کنند تا تجمعی در واحدهای ارائه خدمت رخ ندهد.

منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!