۵۲۲۰
سه‌شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۴
تعداد بازدید : ۱۰۴
اقتصادی ایران

اخبار ویژه

شاخص بورس که در دقایق نخستین معاملات روندی نسبتا صعودی داشت ناگهان کاهش یافت و حتی به عدد یک میلیون و ۴۸۳ هزار واحد رسید اما از شدت کاهش آن کاسته شد و در نهایت معاملات بازار سرمایه در حالی به پایان رسید که شاخص کل در رقم یک میلیون و ۴۹۷ هزار واحد ایستاده بود اما باید گفت کاهش ۲۳ هزار واحدی شاخص بورس باعث شد این شاخص به کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد عقب‌گرد داشته باشد.

به گزارش فراتیتر، معاملات امروز بازار سرمایه در حالی به پایان رسید که شاخص کل این بازار با ۲۳ هزار و ۲۸ واحد کاهش رقم یک میلیون و ۴۹۲ هزار واحد را ثبت کرد. شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز ۳۸۶۳ واحد کاهش یافت و در رقم ۳۹۸ هزار و ۳۹۹ واحد ایستاد.

معامله‌گران این بازار ۹۸۶ هزار معامله انجام دادند که ۸۶ هزار و ۸۳۶ میلیارد ریال ارزش داشت.

ملی صنایع مس ایران، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت بندرعباس و مخابرات ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل س. نفت و گاز و پتروشیمی تامین نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بازار گذاشتند.

نمادهای پربیننده این بازار نیز بانک ملت، فولاد مبارکه اصفهان، ایران خودرو، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان، گروه پتروشیمی س. ‌ایرانیان و بانک تجارت بودند.

عقب‌گرد فرابورس به کانال ۱۷ هزار

شاخص کل فرابورس نیز با ۱۰۸ واحد کاهش رقم ۱۷ هزار و ۴۵۳ واحدی را ثبت کرد. معامله‌گران این بازار ۷۲۵ هزار معامله به ارزش ۴۷ هزار و ۸۳۵ میلیارد ریال انجام دادند.

پتروشیمی مارون، پلیمر آریاساسول و پتروشیمی زاگرس نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل بیمه پاسارگاد، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، سرمایه‌ گذاری صبا تامین و بانک دی نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بازار گذاشتند.

لیست نمادهای پربیننده این بازار از بانک دی، پلیمر آریاساسول، سهامی ذوب‌آهن اصفهان، سرمایه‌ گذاری صبا تامین، پتروشیمی تندگویان، پتروشیمی زاگرس و شرکت آهن و فولاد ارفع تشکیل شده است.

منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!