۵۵۰۷
شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۶
تعداد بازدید : ۳۸
سیاسی داخلی

اخبار ویژه

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: مسئله کرونا جدی است و واقعا نمی‌شود که ما سیاستی را در نظر بگیریم و هر روز شاهد جان باختن تعداد زیادی از هم میهنان خودمان باشیم.

به گزارش فراتیتر، محمدحسن آصفری درباره این‌که این روزها دوباره در کشور شاهد افزایش تعداد مبتلایان کرونا و مرگ و میر تعداد زیادی از هموطنان هستیم، آیا بحث دورکاری و یا تعطیلی بعضی از صنوف از سوی وزارت کشور و یا دولت به کمیسیون شوراها آمده است یا خیر، گفت: خیر چنین چیزی برای کمیسیون شوراها نیامده است.

نائیب رئیس کمیسیون شوراها درخصوص ضرورت دورکاری و تاثیرگذاری این امر روی کاهش آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در کشور گفت: مسئله کرونا جدی است و واقعا نمی‌شود ما سیاستی را در نظر بگیریم و هر روز شاهد جان باختن تعداد زیادی از هم‌میهنان خودمان باشیم؛ اگر نظر ستاد ملی مبارزه با این است با دورکاری یا تعطیلی بعضی از صنفوف و مشاغل می‌شود تا حدودی این مشکلات را حل کرد، لازم است این کار صورت گیرد.

وی با بیان این که بیماری کرونا خطرناک است و ریسک‌پذیر نیست، ادامه داد: باید یک تصمیم جدی برای مهار و کنترل بیماری کرونا گرفته شود، لذا موضوع دوکاری با توجه به اینکه بسیاری از ادارات، سازمان‌ها و نهادها توانایی دارند مسائل وظایف خود را از طریق مجازی دنبال کنند، امکان‌پذیر است و اگر با یک تصمیم ۲ هفته‌ای می‌شود جلوی شیوع بیشتر کرونا را گرفت، باید این اقدام صورت گیرد.

نماینده اراک در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا مجلس می‌تواند به این قضیه ورود و دولت را مکلف کند ادارات را دورکار کند، گفت: خیر، زیرا این کار مغایرت با اصل ۷۵ قانون اساسی تعارض دارد و بعضی از مواردش نیاز به تامین اعتبار دارد لذا دولت وظیفه دارد که این کار را انجام دهد.

منبع: ایلنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!