۵۶۰۹
سه‌شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۳
تعداد بازدید : ۱۸۵
ورزشی فوتبال

تیتر یک خبر چرخشی

تعدادی از رسانه‌های عربستان کنار گذاشتن رئیس ایرانی کمیته استیناف AFC را از پرونده دادخواهی باشگاه النصر نشانه‌ای از برد این باشگاه عنوان کرده‌اند!

به گزارش فراتیتر، روز گذشته بود که روزنامه «الشرق الاوسط» عربستان خبر داد جهانگیر بیگلری رئیس ایرانی کمیته استیناف کنفدراسیون فوتبال آسیا و عضو قطری این کمیته در پرونده دادخواهی باشگاه النصر از پرسپولیس ایران کنار گذاشته می‌شوند. النصر بعد از رد شکایتش از پرسپولیس در کمیته اخلاق انضباطی AFC، به کمیته استیناف این نهاد اعتراض کرد.

روزنامه «المواطن» و تعدادی از رسانه‌های سعودی کنار گذاشتن رئیس ایرانی را از رسیدگی به این پرونده دلیلی برای پیروزی النصر بر شمرده و تاکید کرده‌اند که AFC با این اقدام خود برای برد به نماینده عربستان اطمینان خاطر داده است.

این در حالی است که روند رسیدگی به پرونده‌های قضایی در کمیته‌های مختلف کنفدراسیون فوتبال آسیا با همین فرمول انجام می‌گیرد. در واقع هر کشوری که در این کمیته‌ها نماینده ذی نفع و یا حتی نزدیک به کشور ذی نفع داشته باشد، در جریان رسیدگی به پرونده کنار گذاشته می‌شود تا رای بدون اعمال نظر و سلیقه «ملی» صادر شود.

به عنوان مثال وقتی النصر از پرسپولیس به کمیته انضباطی AFC شکایت کرد، «یاسر المسحل» عضو عربستانی کمیته انضباطی کنفدراسیون از جریان رسیدگی به این پرونده کنار گذاشته شد. حتی گفته می‌شد عضو بحرینی هم به خاطر تقارب آرا و عقیده با عربستان از رسیدگی به این شکایت منع شده است.

در پرونده شکایت به کمیته استیناف هم یک روند قانونی و عادی طی شده است. یک طرف این شکایت تیم ایرانی است؛ کشوری که در کمیته استیناف نماینده دارد و اگر عربستان هم در این کمیته دارای نماینده بود به طور حتم این فرد هم کنار گذاشته می‌شد.

منبع: مهر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!