۵۸۰۶
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳
تعداد بازدید : ۹۰۷
قیمت خرید دلار آمریکا در صرافی بانک ملی دیروز ۲۶،۰۲۰ (بیست و شش هزار و بیست تومان) اعلام شد که نسبت به روز قبل از آن کاهش داشته است. بر این اساس قیمت خرید دلار آمریکا ۲۶,۰۲۰ (بیست و شش هزار و بیست تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا ۲۸,۴۵۰ (بیست و هشت هزار و چهارصد و پنجاه تومان) اعلام شد.

به گزارش فراتیتر، براساس اعلام صرافی بانک ملی ایران قیمت خرید یورو ۳۱,۳۲۰ (سی و یک هزار و سیصد و بیست تومان) و قیمت فروش یورو ۳۳,۷۵۰ (سی و سه هزار و هفتصد و پنجاه تومان) بوده است.

قیمت دلار در بازار آزاد دیروز نیز با ۳,۳۵۴ تومان کاهش، ۲۷,۵۴۹ تومان معامله شد. در طی معاملات دیروز، ۳۰,۹۰۶ تومان بیشترین قیمت و ۲۷,۵۴۵ تومان کمترین قیمت ثبت شده برای دلار است.

به نظر می‌آید بازار توان صعود بیشتر در کانال ۳۰ هزار تومان را نداشت. بازار ارز در یک معادله اخبار در روز‌های اخیر قرار گرفته بود؛ مشخصا ۴ خبر مثبت بنیادی وجود دارد.


۱- شفاف‌سازی در بازار ارز باعث شد تا همه نسبت به حجم عرضه و تقاضا در بازار روشن باشند. همچنین میزان مداخله بازارساز می‌تواند نشان دهد که نرخ در روز‌های آینده افزایشی خواهد بود یا خیر.


۲- تقاضایی در بازار متشکل برای دلار وجود ندارد. مثلا دیروز ۷۵ میلیون دلار در بازار متشکل عرضه شد، اما کمتر از یک میلیون دلار خریدار وجود داشت. این یعنی، صرافی‌ها کاملا به این نتیجه رسیده‌اند که در بالای قیمت ۳۰ هزار تومان، دست به خرید نزنند. این خبر بنیادی نیز می‌تواند برای خریداران خرد قابل توجه باشد.


۳- یک مقام وزارت خارجه اعلام کرد که دستاورد عبدالناصر همتی از سفر به عراق مثبت بوده است. ترجمه این خبر آن است که بازار ارز احتمالا از سمت عرضه، باید منتظر آزادسازی ۵.۵ میلیارد دلار باشد. اگرچه این دلار‌ها احتمالا از عراق نمی‌رسد، اما می‌تواند به معنی رهایی منابع ارزی بانک مرکزی از نرخ ۴۲۰۰ تومان باشد.


۴- اخبار مربوط به انتخابات آمریکا قرار دارد. چینش اخبار در برابر انتخابات آمریکا، به نظر کارساز شده و توانسته بازار ارز را از تقاضای بالا، حداقل به شکل مقطعی خلاص کند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: