۵۹۱۴
دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۷
تعداد بازدید : ۱۱۰
اقتصادی ایران

اخبار ویژه

مدیران وزارت کار از نشست با طرف عراقی برای اعزام نیروی کار به این کشور خبر دادند.

مدیران وزارت کار از نشست با طرف عراقی برای اعزام نیروی کار به این کشور خبر دادند.

به گزارش فراتیتر، مدیر کل توسعه نهادهای اشتغال و هدایت نیروی کار، وزارت کار، آمادگی این وزارتخانه را برای اعزام نیروی کار مازاد ایرانی به کشور عراق در تمامی سطوح شغلی اعلام کرد.
امید ملک، مدیرکل دفتر توسعه نهادهای اشتغال و هدایت نیروی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از نشست وبیناری بین مسئولین وزارت کار و امور اجتماعی کشور عراق و مسئولین حوزه های اشتغال، بهزیستی و فنی و حرفه ای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ج.ا.ایران و نیز رایزن اقتصادی ج.ا. ایران در کشور عراق که در روز چهارشنبه مورخ 1402.6.29 برگزار شد، خبر داد.
در این نشست، موضوعات مربوط به بیانیه مشترک همکاری میان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ج.ا.ایران و وزارت کار و امور اجتماعی عراق مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
امید ملک افزود: با توجه به اطلاعات واصله مبنی بر نیاز کارفرمایان عراقی در شهر بصره به نیروی کار، ضروری است برای تامین این نیاز، طرف عراقی نیازهای شغلی خود را به همراه شرایط و مشخصات نیروی کار مورد نیاز، مدت قرارداد، حقوق و دستمزد، بیمه، مهارت ها و تسهیلاتی که برای نیروی کار در نظر می گیرد را به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام و صدور روادید کار برای نیروی کار اعزامی را تسهیل نماید.
همچنین ایشان اشاره نمودند با توجه به حضور نیروی کار ایرانی در اقلیم کردستان عراق، لازم است به منظور ساماندهی نیروی کار ایرانی، حمایت های قانونی لازم در جهت پرداخت دستمزد عادلانه، شرایط کار و حمایت بیمه ای به عمل آید.
در ادامه، طرف عراقی آمادگی خود را برای تشکیل کمیته مشترک جهت اجرایی شدن موارد تعیین شده در بیانیه مشترک منعقده اعلام نمود تا در جلسات حضوری، اجرایی شدن برنامه های بیانیه مشترک مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: