۷۸۹۱
سه‌شنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۸
تعداد بازدید : ۹
سیاسی داخلی

اخبار ویژه

بوی فساد آنقدر شدید است که بعید است بشود انکار کرد، ولی مجلس و شخص رییس مجلس سکوت کرد.

بوی فساد آنقدر شدید است که بعید است بشود انکار کرد، ولی مجلس و شخص رییس مجلس سکوت کرد.

به گزارش فراتیتر،علیرضابیگی، نماینده تبریز در مجلس، پس از رد صلاحیتش گفت: بسیاری از نماینده‌های انقلابی، عدالت خواهان و کسانی که داعیه مبارزه با فساد داشتند و در این خصوص اظهار فضل می‌کردند در این فقره سکوت کردند! حتی آقای رسایی علیه آقای قالیباف مطلبی تحت عنوان دیکتاتوری پارلمانی منتشر کرد، ولی موضوع شاسی بلند‌ها و رفتار مجلس با نماینده افشا کننده این رانت را نادیده گرفت. درحالیکه اینجانب در راستای ایفای رسالت نمایندگی مجلس پرده از این موضوع برداشته‌ام.

مساله واضح و روشن بود. دو دختر چوپان از کوهدشت لرستان با بهمن موتور قرارداد امضا کرده بودند و 300 دستگاه ماشین شاسی بلند خریداری کرده‌اند. وقتی این 300 دستگاه به طور مستقیم از پارکینگ نمایندگان مجلس، تعدادی از بستگان آن‌ها و کارمندان مجلس سر در می‌آورد؛ یعنی بوی فساد آنقدر شدید است که بعید است بشود انکار کرد، ولی مجلس و شخص رییس مجلس سکوت کرد.

موضوع شاسی بلندها مورد تصدیق و تایید تعدادی از نمایندگان و همکاران ما قرار گرفت. ولی واکنش رییس مجلس در این خصوص قطع سامانه و میکروفن اینجانب به مدت 40 روز بود!

بر اساس اصل 84 قانون اساسی نماینده مجلس مصونیت پارلمانی دارد و او می‌تواند در مورد تمام موضوعات کشور اظهار نظر کند و مصون از تعقیب خواهد بود ولی مصونیت اینجانب را برداشتند و روانه دادگاه شدم.

هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس بدون کمترین بررسی اظهارات من را کذب اعلام کرد درحالی که ابزار تشخیص صحت گفته‌های من در اختیار هیات نظارت نیست و قوه قضاییه باید به این موضوع ورود می‌کرد. هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس به جای حرکت در مسیر روشنگری، اضافه می‌کند آنچه نماینده تبریز گفته در چهارچوب رفتار نمایندگی تعریف نمی‌شود.

آن خودرو ها در دست عده‌ای از نمایندگان مجلس بود، من وظیفه نظارت را از مجلس و از جمع همکاران خودم شروع کرده بودم. ولی مجلس به جای بررسی اصل موضوع، مصونیت نماینده را بر می دارد. بیش از شش ماه از آن ماجرا گذشته است. جز محکومیت من به یک سال زندان در دادگاه بدوی، در ماجرای شاسی بلندها هیچ رسیدگی قضایی به موضوع و مساله اصلی نشده است.

اگر بنا است شخصیتی سیاسی کنار گذاشته شود، این حذف باید با اراده مردم صورت بگیرد. مردم حق انتخاب دارند و با این حق انتخاب یکی پیروز می‌شود و دیگری حذف خواهد شد. باید اجازه داد مردم انتخاب کنند و کنار گذاشتن شخصیت‌ها به دور از اراده مردم نباشد.

مجلسی که مدعی شفافیت است هنوز تکلیف ماجرای خودرو های شاسی بلند و نمایندگان خودش را معلوم نکرده است. اعتبار مجلس به واسطه موضوع شاسی بلندها مورد تردید قرار گرفت. هنوز در این رابطه از هیچ کسی سوالی نشده است!

ابتدا باید معاون مجلس که ذیل نامه به بهمن موتور که با سر برگ‌های این شرکت معلوم‌الحال، اسامی را ذکر کرده و آن‌ها را به بهمن موتور معرفی کرده بود و امضا و مهر مجلس پای این نامه است مورد بازخواست قرار بگیرد و از وی سوال شود چه کسانی را و بر چه مبنایی، برای تحویل گرفتن خودرو به این شرکت معرفی کرده است؟ ...

معاون مجلس در شرکت دیگری با اعضای بهمن موتور شریک است و من تمامی مستندات را به هیات نظارت، هیات رییسه و دادگاه تحویل داده‌ام. ولی بنا نیست حقیقت در مورد شاسی بلند ها اعلام شود. تمام قول ها برای بررسی شفاهی است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: