۷۹۱۱
سه‌شنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۲
تعداد بازدید : ۱۵
محسن زنگنه، سخنگوی کمیسیون تلفیق در مورد جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان در برنامه هفتم توسعه توضیحاتی ارائه کرد.

محسن زنگنه، سخنگوی کمیسیون تلفیق در مورد جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان در برنامه هفتم توسعه توضیحاتی ارائه کرد.
به گزارش فراتیتر، محسن زنگنه گفت: مقرر شد که ۴۰ درصد در سال اول، ۳۰ درصد در سال دوم و ۳۰ درصد در سال سوم جبران شده تا نهایتا حقوق بازنشسته به ۹۰ درصد حقوق بازنشسته برسد.
وی با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق در رابطه با افزایش حقوق بازنشستگان طی سال‌های اجرای برنامه هفتم توسعه گفت: کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه مصوب کرد که در طول سال‌های برنامه با تاکید بر سه سال اول به گونه‌ای میزان افزایش حقوق و درصد افزایش حقوق بازنشستگان نسبت به شاغلین صورت گیرد که حقوق بازنشستگان بتواند به ۹۰ درصد حقوق شاغلین همتراز دست پیدا کند.

وی افزود: فرمولی که در نهایت نمایندگان به آن رای دادند بدین ترتیب است که اگر فرض کنیم یک فاصله ای بین حقوق کارمند شاغل و بازنشسته وجود دارد و این فاصله ۱۰۰ است، مقرر شد که ۴۰ درصد در سال اول، ۳۰ درصد در سال دوم و ۳۰ درصد در سال سوم جبران شده تا نهایتا حقوق بازنشسته به ۹۰ درصد حقوق بازنشسته برسد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر ما بخواهیم حقوق بازنشستگان را در سال ۱۴۰۳ در کل کشور به ۹۰ درصد حقوق شاغلین برسانیم حدودا بین ۲۰۰ الی ۲۳۰ هزار میلیارد تومان منابع نیاز داریم و طبیعی است که این منابع در یک سال امکان پذیر نیست. به همین خاطر ما یک فضای پلکانی را ترتیب دادیم که بتوانیم در سه سال به این رقم دست پیدا کنیم.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: