۷۹۴۷
سه‌شنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۴
تعداد بازدید : ۹
ورزشی فوتبال

تازه‌ها

مربی تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد کُری‌خوانی در بین مربیان دنیا وجود دارد اما مهم‌ترین چیز سالم کار کردن است.

مربی تیم فوتبال استقلال اعتقاد دارد کُری‌خوانی در بین مربیان دنیا وجود دارد اما مهم‌ترین چیز سالم کار کردن است.

به گزارش فراتیتر، محمد نوازی، درباره برتری استقلال مقابل تراکتور تبریز در هفته دهم لیگ برتر، صدرنشینی این تیم و دیگر مسائل صحبت‌هایی را انجام داد.

بازی مهمی را از تراکتور بردید و به صدرنشینی ادامه دادید. دلایل موفقیت استقلال تا هفته دهم چه چیزی بوده است؟

بازیکنان، کادرفنی و جواد نکونام برای تیم زحمت می‌کشند. تمرینات به خوبی برگزار می‌شود و نکونام قرص و محکم با بازیکنان کار می‌کند و ما هم در کنارش کمک می‌کنیم. هدف‌مان ساختن تیمی خوب است، اینکه طوری بازی کند که همیشه احساس برتری به خودش دست دهد و در زمین کم نگذارد. همیشه به بازیکنان گوشزد می‌شود که هم خوب تمرین کنند و هم تغذیه مناسبی داشته باشند. خوشبختانه این صحبت‌ها تأثیرگذار بوده و نتیجه‌اش را امروز می‌بینیم اما هنوز جا دارد که تیم بهتری شویم. خدا را شکر شرایط تیم روز به روز بهتر می‌شود، ان‌شاء‌الله چشم نخورد و به روند خوبش ادامه دهد.

تصور می‌کردید با همه مشکلاتی که در ابتدای فصل وجود داشت، در جمع مدعیان قهرمانی قرار بگیرید؟

شاید خیلی‌ها فکر نمی‌کردند استقلال مدعی باشد اما ما که در جمع بچه‌ها بودیم، می‌دانستیم کار کردن چقدر می‌تواند تأثیرگذار باشد. امروز با خواست خدا، تلاش بازیکنان و تلاش خود ِجواد نکونام به اینجا رسیده‌ایم. مشکلات ابتدای فصل اساسی بود اما رفته رفته حل شد. باشگاه بزرگ استقلال همیشه درگیر حاشیه و مشکلات بوده و فقط باید جنگید، تلاش کرد و زحمت کشید. وظیفه داریم در خانواده استقلال کاری که به ما محول شده است را انجام دهیم. کاری به گذشته ندارم اما علی خطیر نیز تلاشش را می‌کند تا مشکلات برطرف شود.

پس از درگیری لفظی بین جواد نکونام و یحیی گل‌محمدی، پیشکسوتان استقلال حمایت گسترده‌ای از نکونام کردند. این حمایت‌ها چقدر در تیم تأثیرگذار بود؟

من قبلاً هم گفته‌ام کسی که این حاشیه‌ها را شروع کرد، مرتکب اشتباه شد. در تیم‌های بزرگ چه بخواهیم چه نخواهیم از این اتفاقات می‌افتد. کسی که در کارش موفق است و به خودش ایمان دارد نیاز به جواب دادن و پرداختن به این حرف و حدیث‌ها ندارد. حُسن نکونام این است که توجهی به حاشیه و صحبت‌ها ندارد. اگر او برخی مواقع جواب می‌دهد برای این است که از حق خودش و تیمش دفاع کند ولی جوابی نمی‌دهد که کسی ناراحت شود. کُری‌خوانی در بین مربیان در همه جای دنیا وجود دارد. مهم‌ترین چیز اما سالم کار کردن است. اگر پیشکسوتان استقلال امروز حمایت می‌کنند و صحبت‌های خوبی انجام می‌دهند دلیلش به نیت آدم‌ها و کار درست آنها برمی‌گردد. کادرفنی، بازیکنان و نکونام تلاش کردند استقلال شکلی داشته باشد که هواداران راضی باشند.

از برتری سپاهان مقابل پرسپولیس راضی بودید یا دوست داشتید بازی با نتیجه تساوی به پایان برسد؟

اصلاً کاری به نتیجه دیگر تیم‌ها نداریم. هدف خانواده استقلال گرفتن نتیجه برای خودمان و ماندن در بالای جدول است. باید اول به فکر خودمان باشیم و سپس به تیم‌های دیگر فکر کنیم.

مدیر تیم سپاهان بعد از بازی با پرسپولیس در بحث رعایت سقف قرارداها خواستار رسیدگی به تخلفات سایر تیم‌ها شده است.

ما کاری نکردیم که بخواهند رسیدگی کنند. اینها حواشی است که درست می‌کنند. بهتر است در این زمینه مدیران باشگاه پاسخ دهند.
علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان پرسپولیس مدعی شده که سپاهان بیشتر بازیکنان خوب لیگ را جذب کرد تا دیگر تیم‌های مدعی ضعیف شوند. شما هم چنین اعتقادی دارید؟

کاری به صحبت‌های این و آن ندارم. هر کسی جیبش پُر پول باشد، بازیکن بیشتری می‌گیرد اما دلیلی برای قوی یا ضعیف بودن تیم‌ها نیست. اینجا بحث تفکرات سرمربی مطرح است. در فوتبال اتفاقات زیادی می‌افتد. هر چقدر تیمت قوی باشد ممکن است نتیجه نگیرید و برخی مواقع شاید با تیم ضعیف نتایج بهتری گرفته شود. مهم کار کردن و دل آدم‌هاست!

دو هفته بعدی لیگ باید بیرون از خانه مقابل ذوب‌آهن و فولاد خوزستان بازی کنید. کارتان سخت نمی‌شود؟

همه بازی‌ها مهم است و فرقی ندارد با چه تیمی بازی خواهیم داشت. آقا جواد (نکونام) همیشه می‌گوید برای استقلال بازی دوستانه و رسمی ندارد و هدف ما باید بردن باشد. دوست نداریم در هیچ دیداری بازنده باشیم. اینجا باید از هواداران خانم و آقا تشکر کنم که در چند دیدار اخیر برای استقلال سنگ تمام گذاشتند.

منبع: تسنیم
اخبار مرتبط
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: