۸۰۳۲
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۸
تعداد بازدید : ۸
ورزشی فوتبال

اخبار ویژه

به جز اسدی، تنها بازیکنی که این فصل توانسته ۳بار به تیم منتخب برسد شجاع خلیل‌زاده از تراکتور است.

به جز اسدی، تنها بازیکنی که این فصل توانسته ۳بار به تیم منتخب برسد شجاع خلیل‌زاده از تراکتور است.

به گزارش فراتیتر، برد مهم استقلال مقابل تراکتور ۴بازیکن آبی‌پوش را به تیم منتخب هفته فرستاد اما از پیروزی سپاهان مقابل پرسپولیس فقط زننده تک‌گل بازی به تیم منتخب رسید. تیم منتخب هفته دهم از نگاه متریکا این هفته با ۴بازیکن از استقلال و ۷بازیکن از ۷تیم دیگر شکل گرفت. استقلالی‌های این تیم ایمان سلیمی، ابوالفضل جلالی، مهدی مهدی‌پور و گوستاوو بلانکو بودند. ۲گل و ۲پاس گل استقلال دقیقا کار همین ۴نفر بود که از میان آنها سلیمی با نمره ۸.۱۲ بهترین بازیکن زمین هم شناخته شد. بلانکو هم در اولین حضورش در ترکیب اصلی استقلال به نمره ۷.۸۴ رسید و یکی از بهترین‌های هفته دهم شد. این دو نفر اولین بار بود که یه تیم منتخب هفته می‌رسیدند اما دو آبی‌پوش دیگر یعنی جلالی و مهدی‌پور دومین حضور خود را در بین منتخبین هفته جشن گرفتند.

تنها نماینده تیم‌های بازنده 

دروازه‌بان تیم هفته علیرضا حقیقی بود که دروازه هوادار را در آبادان بسته نگه داشت. صنعت‌نفت در این بازی ۸شوت داخل چارچوب داشت که همگی توسط حقیقی مهار شدند تا هوادار با ۵شوت داخل چارچوب به ۲گل برسد و پیروز شود. حقیقی با این عملکرد عالی به نمره ۸.۵۳ رسید و دومین بازیکن برتر هفته هم لقب گرفت. مدافع راست منتخب این هفته مجید عیدی از ملوان بود. او گل تساوی را برای ملوان زد و یک پاس کلیدی هم داد تا در نهایت با نمره ۷.۷۲ به عنوان برترین مدافع راست هفته به تیم منتخب برسد. در دفاع میانی هم مهران موسوی از تیم آلومینیوم به تیم منتخب رسید که مقابل فولاد نمره ۷.۴۲ گرفت. جالب اینکه موسوی بهترین بازیکن آن بازی نبود و دروازه‌بان فولاد نمره‌ای بالاتر از او داشت. اما کریستوفر کنت پشت سر حقیقی ماند و به تیم منتخب نرسید و موسوی با اینکه تیمش مقابل فولاد شکست خورد، تنها بازیکنی بود که از آن مسابقه به جمع برترین‌های هفته راه یافت.

بهترین بازیکن فصل اینجاست

در خط میانی تیم منتخب هفته ۴بازیکن با نمرات خیلی خوب حضور دارند که نمره مهدی مهدی‌پور از همه آنها پایین‌تر بوده است. سامان نریمان‌جهان (پیکان) که زیباترین گل هفته را به شمس‌آذر زد، نمره ۸.۲۰ گرفت و کسی با این نمره از تیم منتخب بیرون نمی‌ماند. فردین یوسفی هم با نمره ۸.۱۴ نماینده تیم شگفتی‌ساز ذوب‌آهن در تیم منتخب هفته دهم است. آخرین بازیکن خط میانی همان بهترین بازیکن هفته است که اتفاقا عنوان بهترین بازیکن لیگ را هم تا این مقطع در اختیار دارد. فرناندو تورس اسپانیایی این هفته دومین گل و دومین پاس گل خودش را برای گل‌گهر به ثبت رساند و با ۸.۷۳ بالاترین نمره هفته را گرفت. او در مجموع ۱۰هفته نیز با میانگین ۷.۶۳ بالاترین نمره را دارد و فعلا بهترین بازیکن فصل محسوب می‌شود.

طلسم‌شکنی بلانکو، رکوردشکنی اسدی

خط حمله تیم منتخب هفته با دو مهاجم تنومند بسته شده و اثری از بازیکنان ریزنقش در آن دیده نمی‌شود. رکنار گوستاوو بلانکو که اولین گلش را برای استقلال زد، رضا اسدی با ثبت هفتمین گل و تثبیت جایگاهش در صدر جدول گلزنان به تیم منتخب هفته هم راه یافت. اسدی یکی از زیباترین گل‌های عمرش را به پرسپولیس زد و نمره ۷.۷۰ را گرفت تا با سومین حضور در تیم منتخب از بقیه ستاره‌های سپاهان پیشی بگیرد. به جز اسدی، تنها بازیکنی که در این فصل توانسته ۳بار به تیم منتخب برسد شجاع خلیل‌زاده از تراکتور بوده است.

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: