۸۰۳۸
پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۷
تعداد بازدید : ۱۳
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از تعلل سازمان تأمین اجتماعی در بیمه کردن برخی از رانندگان تاکسی خبر داد.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از تعلل سازمان تأمین اجتماعی در بیمه کردن برخی از رانندگان تاکسی خبر داد.
به گزارش فراتیتر، مرتضی ضامنی گفت: پیگیری‌های ما از راه‌های اداری به جایی نرسیده است اما شاید تاکسیرا‌ن‌ها از طریق دیوان عدالت اداری بتوانند به نتیجه برسند.

مرتضی ضامنی درباره گلایه برخی تاکسیران‌ها از عدم برقراری بیمه تأمین اجتماعی اظهار کرد: مشکل این دسته از رانندگان تاکسی در برقرار نشدن بیمه به سازمان تأمین اجتماعی مربوط می‌شود این در حالی است که دولت اعتبار لازم برای این امر را هر ساله در بودجه سنواتی پیش‌بینی می‌کند.

وی ادامه داد: برخی افراد به اسم راننده تاکسی از بیمه تأمین اجتماعی استفاده می‌کنند که باید از لیست بیمه حذف و رانندگان جدید تاکسی جایگزین آنها شوند اما علیرغم پیگیری‌های مکرر نتیجه‌ لازم برای به روزرسانی این فهرست صورت نگرفته است.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور تصریح کرد: سازمان تأمین اجتماعی در حذف افراد شتاب خوبی دارد اما برای جایگزینی افراد جدید همکاری لازم را ندارد این در حالی است که بیمه شدن رانندگان جدید یک تکلیف قانونی برای سازمان است و علیرغم اینکه قانونگذار شرایط و امکان را برای تأمین اجتماعی فراهم کرده و دولت هر سال در این رابطه بودجه‌ای به آن تخصیص می‌دهد، این سازمان افرادی که علاقمند هستند را بیمه می‌کند و در بیمه کردن افراد ذیحقی که پروانه فعالیت دارند، تعلل دارد!
وی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی باید در این زمینه پاسخگو باشد، اظهار کرد: بر اساس آمار رسمی سازمان تأمین اجتماعی، از 313000 فرد بیمه شده در حوزه‌های مختلف حمل و نقل عمومی کشور، 200 هزار نفر در حوزه تاکسی، آژانس‌ و حمل و نقل باربری و 120 هزار نفر از شهرهای مختلف کشور در انتظار قرار گرفتن در لیست بیمه هستند.

ضامنی خاطرنشان کرد: پیگیری‌های ما از راه‌های اداری به جایی نرسیده است اما شاید رانندگان تاکسی بتوانند دست به دامن دیوان عدالت اداری شوند تا تأمین اجتماعی موظف به اجرای تکلیف قانونی خود شود.

منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: