۸۰۷۳
پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۴
تعداد بازدید : ۹
تنش آبی ۱۱۷ روستا در استان چهارمحال و بختیاری رفع شد و با افتتاح طرح آبرسانی این روستاها، آب پایدار با کیفیت برای این روستاها تامین شد.

تنش آبی ۱۱۷ روستا در استان چهارمحال و بختیاری رفع شد و با افتتاح طرح آبرسانی این روستاها، آب پایدار با کیفیت برای این روستاها تامین شد.

به گزارش فراتیتر، آیت الله سیدابراهیم رئیسی امروز در آیین افتتاح متمرکز 15 پروژه آبرسانی و برق رسانی استان چهارمحال و بختیاری گفت:  خرسندیم از ین حیث که آنچه که به مردم عزیز استان وعده داده شد مبنی بر پیگیری مشکلات آب استان، امروز بخش قابل توجه مشکلات آبی این استان حل می‌شود.

وی با بیان اینکه برای این تلاش‌ها باید از همه دست‌اندرکاران و همه عزیزان در جهت به ثمر رساندن پروژه‌ها تشکر ویژه کرد، عنوان کرد: موضوع طرح‌های آبرسانی در استان حاصلخیز و پرآب چهارمحال و بختیاری اهمیت دارد، اینجا جایی است که سخن از کمبود آب نیست، بلکه مسئله مدیریت آب است. اگر آب مدیریت شود، می‌توان برای همه مناطق آب را تامین کرد.

رئیس جمهور با اشاره به سد غدیر باباحیدر که 15 سال به طول انجامیده است، مطرح کرد: ما مثل سد باباحیدر را داریم که 15 سال است که آغاز شده بود و می توانست در سال‌های ابتدایی به سامان برسد که اگر اینچنین بود هزینه برای آن 150 میلیارد تومان بود اما با گذشت زمان، هزینه آن 10 برابری شد و امروز شاهد آبگیری سد هستیم.

رئیسی با اشاره به روستاهای استان که دچار تنش آبی و مشکلات آبرسانی هستند، گفت: امروز با همکاری عزیزان و قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) تنش آبی 117 روستای این استان حل شد، ما خرسندیم که مردم دسترسی به آب پیدا می‌کنند، استان چهارمحال و بختیاری  استانی پرآب محسوب می‌شود و بام ایران است، طبیعتا زمینه اینکه بتوانیم مشکل آبرسانی را حل کنیم بسیار فراوان است.

وی با اشاره به اینکه لازم است با همکاری بیشتر، مشکلات آبرسانی سایر روستاهای این استان نیز حل شود، ادامه داد: در سطح کشور، 10 هزار روستا وجود دارد که مشکل تنش آبی و آبرسانی دارند که تا به امروز مشکل 3500 روستا حل شده است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه انجام این کارها جز با کار جهادی و انکیزه و اخلاص قابل حل نبود، ادامه داد: 70 درصد این پروژه در استان چهارمحال و بختیاری در این دولت انجام شده است، همچنین بیشترین جذب اعتبارات با همت عزیزان در این دوره صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه آنچه که رهبری به همه ما توصیه کردند این است که باید در دل مردم ایجاد امید کنیم، مطرح کرد: امید در دولت به معنای کار و تلاش مداوم است که می‌تواند امید در دل مردم ایجاد کند.

رئیسی همچنین به سد غدیر باباحیدر اشاره کرد و افزود: مجموعا 13 برابر سرعت کار در این طرح در دولت سیزدهم بیشتر شده است، برای همین هم در زمان کمی به بهره‌برداری رسید.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه موضوع نهضت تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام مسئله اولویت‌دار و محور دولت است، عنوان کرد: نباید مردم با دیدن پروژه‌هایی که طول کشیده است بگویند چرا انقدر طول کشیده است، نباید پروژه‌ای که4 ساله تمام می‌شد، 14 سال طول بکشد، این به این معناست که هزینه‌ها برای بهره‌برداری از پروژه افزایش پیدا کرده است. هنر ما این است که رضایت مردم را برآورده کنیم که با عمل و اقدام قابل برآورده شدن است.

منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: