۸۲۳۷
شنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۰
تعداد بازدید : ۹
ورزشی فوتبال

تازه‌ها

بهترین گلزنان تیم ملی در زمان سرمربیگری امیر قلعه‌نویی طارمی و آزمون هستند.

بهترین گلزنان تیم ملی در زمان سرمربیگری امیر قلعه‌نویی طارمی و آزمون هستند.

به گزارش فراتیتر،تیم ملی در شرایطی برابر هنگ‌کنگ با ۴ گل به پیروزی رسید که باز هم زوج خط حمله تیم ملی نقش پررنگی در این گل‌ها داشتند. آزمون ۲ گل زد و یک پاس گل داد. طارمی هم با پاس گل آزمون به گل رسید و یک پاس گل به آزمون داد. زوج طارمی - آزمون با ۱۵ گل و پاس گل با یکدیگر با اختلاف بهترین زوج تاریخ تیم ملی به‌شمار می‌آیند.

طارمی و آزمون رکوردداران گل زده برای قلعه‌نویی

مهدی طارمی با گلی که مقابل هنگ‌کنگ زد با ۹ گل موقعیت خود را در رده نخست بهترین گلزنان دوران مربیگری قلعه‌نویی بهبود بخشید. سردار آزمون با ۲ گلی که زد، ۸ گله شد و در رتبه دوم بهترین گلزنان دوران مربیگری قلعه‌نویی قرار گرفت. آزمون از جواد نکونام عبور کرد که در مقطع اول مربیگری قلعه‌نویی بهترین گلزن بود و ۶ بار توانسته بود دروازه حریفان را باز کند. در بین بازیکنان حال حاضر تیم ملی، علیرضا جهانبخش و محمدحسین کنعانی‌زادگان تنها بازیکنانی هستند که ۲ گل به‌ثمر رسانده‌اند. تیم ملی در بازگشت قلعه‌نویی در تمام مسابقات گل زده و در مجموع ۳۱ بار دروازه حریفان را باز کرده که ۵۵ درصد این گل‌ها را طارمی و آزمون به ثمر رسانده‌اند.

موتور توقف‌ناپذیر سردار

سردار آزمون از زمان مربیگری قلعه‌نویی در تمام مسابقات تیم ملی را همراهی نکرده و برخی از بازی‌ها را به دلیل آسیب‌دیدگی از دست داده است. این بازیکن اما هر بار که به میدان رفته یا گل زده یا پاس گل داده است. اولین بازی آزمون زیر نر قلعه‌نویی برابر افغانستان بود که یک گل زد و ۲ پاس گل داد. این بازیکن در ۲ بازی بعدی تورنمنت کافا به ترتیب ۲ و یک‌بار دروازه قرقیزستان و ازبکستان را گشود. آزمون در هر ۲ بازی تورنمت اردن برابر اردن و قطر موفق به گلزنی شد و این کار را برابر هنگ‌کنگ هم تکرار کرد. آزمون که قبلاً یک گل به این تیم زده بود، با ۳ گل در کنار غفور جهانی، بهترین گلزن تقابل ایران با هنگ‌کنگ است.

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: