۸۳۲۸
يکشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۴
تعداد بازدید : ۱۱۴
ورزشی فوتبال

تازه‌ها

این روزها لیگ برتر به خاطر ملی‌پوشان تعطیل است تمام توجه ها چه در مقطع نوجوانان که در جام جهانی حضور دارند و چه تیم بزرگسالان است.

این روزها لیگ برتر به خاطر ملی‌پوشان تعطیل است تمام توجه ها چه در مقطع نوجوانان که در جام جهانی حضور دارند و چه تیم بزرگسالان است.

به گزارش فراتیتر، تیم ملی در بازی با هنگ‌کنگ (در مقدماتی جام جهانی) توانست حریف را با چهار گل شکست دهد اما این بازی به ظاهر آسان هم، حواشی کم نداشت؛ از فریادهای قلعه‌نویی در جریان بازی سر شجاع خلیل‌زاده تا قهر نوراللهی و در نهایت اخراج این بازیکن از اردوی تیم ملی.

در حالی که تیم ملی خودش را برای بازی با ازبکستان آماده می‌کند اما همچنان منتقدان قلعه‌نویی از سن بالای تیم ملی، دعوت امید ابراهیمی به اردوی ملی‌پوشان و دستیارانی که در تیم ملی کنار قلعه‌نویی حضور دارند انتقاد کرده و از سرمربی تیم ملی توضیح می‌خواهند اما سرمربی تیم ملی در قبال همه این انتقادها سعی می‌کند که سعه صدر به خرج داده و خیلی خودش را با منتقدان وارد چالش نکند.

در این شرایط اما عده‌ای هم هستند که آینده تیم ملی در بازیهای آسیایی را روشن می‌دانند و معتقد هستند که ایران می‌تواند جزو سه تیم برتر این مسابقات باشد. در خصوص تمام مسائل تیم ملی و همچنین شرایط فعلی استقلال با نیکبخت واحدی همکلام شدیم؛ بازیکن سابق تیم ملی و استقلال هم حرفهای شنیدنی زیاد داشت.

تیم ملی در بازیهای مقدماتی جام جهانی به مصاف تیم هنگ‌کنگ رفت و توانست این تیم را با نتیجه پرگل شکست دهد، نظرتان در خصوص این بازی چیست؟

– تاکتیک جدیدی آقای قلعه‌نویی برای این بازی داشتند و در نهایت تیم ملی خیلی خوب بازی کرد و توانست هنگ‌کنگ را شکست دهد.

تیم ملی بزودی باید به مصاف تیم ازبکستان برود، شما این بازی را چطور ارزیابی می‌کنید؟

– قطعاً تیم ملی برای بازی با ازبکستان کار سختی را در پیش دارد. ازبکها تیم قدرتمندی هستند. اما بازیکنان تیم ملی ما هم حرفه‌ای هستند و بعید است که به این تیم باج بدهند. فقط خیلی بد است که جهانبخش را در این بازی نداریم.

بیشترین انتقادی که این روزها به آقای قلعه‌نویی می‌شود این است که سن تیم ملی بالا است و بازیکنان پیری را به اردوی تیم ملی دعوت کرده است، نظر شما در این خصوص چیست؟

– ما الان چه بازیکن جوانی داریم که در حد تیم ملی باشد که آقای قلعه‌نویی او را به تیم ملی دعوت کند؟ باید به نظر آقای قلعه‌نویی احترام گذاشت و فقط در شرایط فعلی از تیم ملی حمایت کرد.

یکی از مسائل حاشیه‌ای که در بازی تیم ملی پیش آمد، قهر احمد نوراللهی بود که بعد از این اتفاق سرمربی تیم ملی این بازیکن را از اردو اخراج کرد، این تصمیم آقای قلعه‌نویی را چطور ارزیابی می‌کنید؟

– به نظرم اخراج نوراللهی بهترین تصمیم آقای قلعه‌نویی بود. من هم جای آقای قلعه‌نویی بودم حتماً نوراللهی را اخراج می‌کردم. اگر مربی نسبت به این رفتارها بی‌تفاوت باشد دو دستگی در تیم ملی به وجود می‌آید و سنگ روی سنگ بند نمی‌شود. همان‌طور که گفتم باید به تصمیم سرمربی تیم ملی احترام گذاشت، ضمن اینکه آقای قلعه‌نویی یازده بازیکن را می‌تواند به زمین مسابقه بفرستد. فکر می‌کنم نوراللهی عجله کرد اگر کمی صبر می‌کرد بازی به او هم می‌رسید. ولی اخراج نوراللهی بهترین تصمیم بود.

نکته حاشیه‌ای دیگر بازی با هنگ‌کنگ فریادهای آقای قلعه‌نویی سر شجاع خلیل‌زاده بود. نظرتان در مورد رفتار ایشان چیست؟

– درست است که بیرانوند بازی با پای خوبی دارد اما پاس به عقب شجاع ریسک بزرگی بود و آقای قلعه‌نویی حق داشت در آن صحنه داد بزند. بازیکنان نباید از این اشتباهات انجام دهند.

با وجود انتقاداتی که از آقای قلعه‌نویی می‌شود، اما خیلی‌ها هم بر این عقیده هستند که تیم ملی می‌تواند جزو سه تیم برتر بازی‌های آسیایی باشد. نظر شما در این خصوص چیست؟

– من به عنوان طرفدار تیم ملی امیدوارم که تیم ملی به فینال این مسابقات برسد اما باید منطقی باشیم و تیم ملی برای رسیدن به این مهم کار سختی دارد. چون تیم‌هایی مثل عربستان، ژاپن و کره حریفان سرسختی هستند و شکست چنین حریفانی قطعاً سخت است.

نظرتان در مورد دستیاری خداداد و سایر مربیان تیم ملی چیست؟ در این خصوص هم انتقادات زیادی به تیم ملی می‌شود؟

– آقای قلعه‌نویی دستیاران خوبی دارد؛ آقای عزیزی هم خودش یکی از بهترینهاست. خواهش می‌کنم منتقدان فقط کمک کنند تا تیم ملی بهترین نتایج را بگیرد.

 نظرتان در خصوص بازی میلاد محمدی و احسان حاج‌صفی در تیم ملی چیست چرا که به شرایط سنی آنها نیز انتقاد می‌شود.

– باز هم من می‌گویم باید به تمام سلیقه‌های آقای قلعه‌نویی احترام گذاشت. قطعاً این دو هم بازیکنان خوبی هستند که به تیم ملی کمک می‌کنند.

تیم نوجوانان ایران در جام جهانی عملکرد خوبی داشت و توانست از مرحله اول صعود کند، نظرتان در خصوص تیم نوجوانان چیست؟

– به آقای عبدی به خاطر حضور درخشان تیم نوجوانان تبریک می‌گویم. امیدوارم در مرحله بعد هم این عزیزان صعود کنند. ما تا کی قرار است از مربیان تکراری استفاده کنیم و حضور آقای عبدی در کنار تیم نوجوانان بهترین اتفاق بود.

عملکرد استقلال را تاکنون چطور ارزیابی می‌کنید؟

– خیلی‌ها می‌خواستند استقلال را زمین بزنند، اما نتوانستند. به کادرفنی تیم استقلال و هوادارانش تبریک می‌گویم و امیدوارم همچنان این تیم موفق باشد و دل هوادارانش شاد باشد. من هم طرفدار این تیم هستم و از اینکه نتیجه می‌گیرد شاد می‌شوم.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: