۹۵۹۸
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۵
تعداد بازدید : ۴۲
مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان گفت: در یک اقدام جهادی و با کمک‌ دولت، فرآیند خانه دار شدن کارکنان صنایع استان تسهیل شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان گفت: در یک اقدام جهادی و با کمک‌ دولت، فرآیند خانه دار شدن کارکنان صنایع استان تسهیل شده است.

به گزارش فراتیتر مسعود بیات منش : ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی برای شهرهای صنعتی در استان خوزستان پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه زمین مورد نیاز برای ساخت مسکن کارکنان فولاد اکسین و گروه ملی فولاد تامین شده است افزود: ساخت اولین "صنعت شهر" کشور با سه هزار واحد در ماهشهر آغاز شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان گفت: نگاه بدنه کارشناسی و مدیریت این اداره کل، به سمت گسترش صنعت شهرها در استان بوده تا در کنار ابر پروژه نهضت ملی مسکن، قدری از مشکلات مردم کاسته شود.

وی از پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصدی نهضت ملی مسکن در خوزستان خبر داد و افزود: اکنون ۱۲ هزار واحد مسکونی در خوزستان در حال ساخت است.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان از تامین زمین مسکن حمایتی برای ۸۶ هزار نفر در این استان خبر داد و گفت: تاکنون ۹۵ درصد زمین لازم برای ساخت در شهرهای استان فراهم شده است.

تاکنون زمین لازم برای ساخت هشت هزار واحد مسکن حمایتی، پنج هزار واحد مسکن خودمالکی و ۲ هزار واحد مسکن بافت فرسوده در اهواز تامین شده و در مرحله واگذاری هستند.

طرح نهضت ملی مسکن از سال ۱۴۰۰ در دولت سیزدهم اجرا شد که سهم خوزستان ساخت ۲۸۰ هزار واحد در طول چهار سال است.

منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: