۹۶۳۵
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۰
تعداد بازدید : ۴۷
ورزشی فوتبال

تازه‌ها

پیشکسوت پرسپولیس گفت: حالا به خاطر شکست پرسپولیس و این آبروریزی بزرگ باید قهر کنید و بروید نه اینکه به خاطر پول تمرینات را تحریم کنید و با روح و روان هواداران بازی کنید.

پیشکسوت پرسپولیس گفت: حالا به خاطر شکست پرسپولیس و این آبروریزی بزرگ باید قهر کنید و بروید نه اینکه به خاطر پول تمرینات را تحریم کنید و با روح و روان هواداران بازی کنید.

به گزارش فراتیتر،مرتضی فنونی‌زاده پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس با اشاره به شکست پرسپولیس مقابل الدحیل هفته پایانی رقابت‌های فوتبال لیگ قهرمانان آسیا و حذف از این رقابت‌ها اظهار داشت: من ناراحت هواداران پرسپولیس هستم که برای پیروزی و صعود تیم محبوبشان به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا لحظه شماری می‌کردند اما آقایان کاری کردند که تمام رویاها و آرزوهای آنها بر باد برود.

پرسپولیس در طول ۹۰ دقیقه جریان بازی و وقت‌های اضافی چه کار خاصی انجام داد؟ چه تاکتیکی داشت؟ برنامه این تیم برای گل زدن چه بود؟ برای اینکه بتواند از لایه‌های دفاعی الدحیل عبور کرده و موقعیت‌سازی کند تمرینی انجام داده بود؟ پرسپولیس برای انتقال توپ از دفاع به حمله کار مثبت انجام نداد.

پیشکسوت پرسپولیس خاطرنشان کرد: پرسپولیس با دو هافبک دفاعی بازی کرد، این دو هافبک روی هم رفته ۷۰ سال سن داشتند، یکی از آنها سرباز بود که معلوم نشد چطور در پرسپولیس ماندنی شد و دیگری سر نخواستن او دعوا بود و هیچ کدام از تیم‌های لیگ برتری وی را نمی‌خواستند اما چند ده میلیارد پول گرفت و پرسپولیسی شد.

اگر یحیی گل‌محمدی جای این‌ها بازیکنان جوان را به میدان می‌فرستاد، بازدهی بهتری داشتند. من نمی‌دانم چرا این نفرات باید بازی کنند؟ دلیل بازی کردن آنها چه بود؟ اگر پرسپولیس برای صعود به مرحله بعدی این رقابت‌ها نیاز به بازی داشت چرا با سه مهاجم بازی نکرد؟ به خدا مایه تاسف است که پرسپولیس در خانه و مقابل ۷۰ هزار تماشاچی حرفی برای گفتن ندارد!

پرسپولیس دو گل خورد و چهار گل دیگر نخورد. اگر بیرانوند درون دروازه پرسپولیس نبود یک فاجعه بزرگ در ورزشگاه آزادی ثبت می‌شد. من به فوتبال کاری ندارم چرا که فوتبال برد و باخت دارد و همانطور که یک روز برنده می‌شوی یک روز نیز شکست می‌خورید؛ انتقاد من به نمایش و نحوه بازی کردن تیمی است که پرسپولیس نام دارد؟ پرسپولیس نباید این قدر بد بازی کند، به خدا سرم درد گرفته است، من ناراحتم هستم، هواداران ناراحت هستند، اگر پرسپولیس خوب بازی می‌کرد و شکست می‌خورد سرمان را بالا می‌گرفتیم و می‌گفتیم مردانه باختیم.

وی تاکید کرد: گولیسانی پنالتی زن اول پرسپولیس است و طبیعی بود که پشت توپ قرار بگیرد و بخواهد ضربه بزند اما من اگر جای یحیی گل محمدی بودم یکی از بازیکنان را نزد او می‌فرستادم تا بپرسد برای زدن پنالتی آماده هستی؟ او بیشترین تماشاچی که در گرجستان دیده، ۵ هزار نفر نبوده است. طبیعی بود جلوی این همه تماشاچی در ورزشگاه آزادی دچار استرش شود! ای کاش این نکته‌های کوچک مربیگری را رعایت می‌کردند تا بار روانی این شکست کمتر شود.

یحیی گل محمدی عامل اصلی شکست پرسپولیس و حذف از لیگ قهرمانان آسیا محسوب می‌شود. پرسپولیس به تفکرات اشتباه او باخت. من دوست ندارم از واژه اخراج برای گل‌محمدی استفاده کنم اما اگر جای او بودم بعد از سوت پایان بازی از هواداران پرسپولیس عذرخواهی کرده و و استعفا می‌دادم!

فنونی‌زاده افزود: آقای گل‌محمدی حالا وقت قهر کردن است نه سه هفته پیش! حالا به خاطر شکست پرسپولیس و این آبروریزی بزرگ باید قهر کنید و بروید نه اینکه به خاطر پول تمرینات را تحریم کنید و با روح و روان هواداران بازی کنید، من اگر جای تو بودم مصاحبه می‌کردم و می‌گفتم بضاعت من همین است و می‌رفتم.

 من مثل هواداران عصبی هستم، عمر و جوانی‌مان را در پرسپولیس پشت سر گذاشته‌ایم. همه کار برای این تیم کرده‌ایم و طاقت این را ندارم که ببینم با این آبروریزی حذف می‌شویم. فردا جواب مردم را در کوچه و خیابان چه بدهیم؟ من نمی‌دانم سرنوشت گل‌محمدی چه می‌شود، می‌ماند؟ می‌رود؟ اما اگر در پرسپولیس ماند برای به دست آوردن دل هواداران فقط یک راه پیش روی خود خواهد داشت. باید دربی را با پیروزی پشت سر بگذارد در غیر این صورت او خودش می‌داند و هوادارانی که دیگر وی را یک ثانیه تحمل نخواهند کرد.

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: