۹۶۵۱
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۸
تعداد بازدید : ۴۸
طلا در آستانه اولین کاهش قیمت هفتگی پس از یک ماه قرار دارد که نتیجه تثبیت ارزش دلار است.

طلا در آستانه اولین کاهش قیمت هفتگی پس از یک ماه قرار دارد که نتیجه تثبیت ارزش دلار است.
قیمت طلا امروز در آستانه انتشار اطلاعات اشتغال آمریکا جهت بررسی احتمال پایین آمدن نرخ بهره فدرال رزرو تا ماه مارس، تغییر چندانی نداشته است.
قیمت هر اونس طلا امروز با 0.14 درصد افزایش به 2031 دلار و 30 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش 0.06 درصدی به 2047 دلار و 60 سنت رسیده است.
بالا رفتن احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا قیمت طلا را در روز دوشنبه به رکورد 2135 دلار و 40 سنت رساند، اما عدم اطمینان نسبت به زمان‌بندی این کاهش، قیمت طلا را بیش از 100 دلار در همان روز پایین آورد.
شاخص دلار در آستانه سومین افزایش پیاپی هفتگی قرار دارد که خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گرانتر می‌کند.
طلا با اطمینان بالاتر از سطح 2006 دلار قرار گرفته، اما اگر اطلاعات اشتغال آمریکا که قرار است امروز منتشر شود، بیش از حد انتظار مثبت باشد، این امنیت طلا به خطر می‌افتد.
اطلاعات اقتصادی آمریکا نشان می‌دهد رشد بازار کار این کشور به تدریج آهسته شده، چون افزایش هزینه‌های وامگیری تقاضا را پایین آورده است.
تاجران در حال حاضر منتظر گزارش اشتغال آمریکا در بخش غیر کشاورزی هستند. انتظار می‌رود 180 هزار شغل در این بخش طی ماه گذشته ایجاد شده باشد.
بازارها 65 درصد احتمال می‌دادند نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا تا ماه مارس کاهش یابد. اما به نظر می‌رسد نرخ بهره حداقل تا ماه ژوئیه تغییری نخواهد کرد.
پایین آمدن نرخ بهره به نفع سرمایه‌های غیر سوددهی مثل طلاست.
قیمت نقره با 0.32 درصد افزایش به 24 دلار و 14 سنت رسیده و پلاتین با 0.71 درصد افزایش، 916 دلار و 29 سنت معامله می‌شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: