۹۶۶۸
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۹
تعداد بازدید : ۴۷
سخنگوی صنعت برق با اشاره به همکاری وزارت راه و نیرو برای تکمیل سامانه ملی املاک و اسکان اعلام کرد:هم‌اکنون ۱۵ درصد از مشترکان پرمصرف برق خانگی معرفی شده در سامانه املاک و اسکان ثبت نام کرده‌اند.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به همکاری وزارت راه و نیرو برای تکمیل سامانه ملی املاک و اسکان اعلام کرد:هم‌اکنون ۱۵ درصد از مشترکان پرمصرف برق خانگی معرفی شده در سامانه املاک و اسکان ثبت نام کرده‌اند.

به گزارش فراتیتر، مصطفی رجبی مشهدی با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص اجرای ماده 54 مکرر قانون مالیات‌های مستقیم گفت: در راستای اجرای ماده 54 مکرر قانون مالیات‌های مستقیم با اولویت‌بندی انجام شده، خوشبختانه تاکنون 15 درصد از مشترکان پرمصرف در این سامانه ثبت نام کرده‌اند.

وی افزود: در حال حاضر بر اساس اطلاع واصله از وزارت راه و شهرسازی از 7 میلیون و 200 هزار نفر از افرادی که تاکنون ثبت نام‌کرده‌اند، 4 میلیون و 200 هزار نفر فرایند ثبت نام را به طور کامل طی کرده‌اند و در صورت اعلام شناسه قبض توسط وزارت راه و شهرسازی مشمول بندهای ضمانت اجرایی این قانون نخواهند شد.

رجبی مشهدی از مشترکان برق درخواست کرد در ثبت نام و تکمیل اطلاعات خود در این سامانه تسریع کنند.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه وزارت نیرو در تکمیل سامانه‌های اطلاعاتی بیشترین رکورد و بهترین عملکرد را در درگاه ملی مجوزها داشته افزود: این وزارتخانه موفق به کسب رتبه اول شده و‌ مورد تقدیر وزارت اقتصاد قرار گرفته است.

سخنگوی صنعت برق تصریح کرد: طی توافقی که با وزارت مسکن و شهرسازی صورت گرفته مقرر شده است اسامی افرادی که تاکنون‌ موفق به خود اظهاری در سامانه املاک و اسکان نشده‌اند در اختیار شرکت توانیر قرار گیرد.

رجبی مشهدی خاطرنشان: این فرآیند در حال اجراست و از پیشرفت خوبی برخوردار است.

ماده 54 مکرر -( الحاقی 31/04/1394 و اصلاحی 05/09/1399) به شرح زیر است:

هر واحد مسکونی واقع در کلیه شهرهای بالای یکصدهزار نفر جمعیت که به استناد سامانه ملی املاک و اسکان کشور موضوع تبصره (7) ماده (169مکرر) این قانون، در هر سال مالیاتی در مجموع بیش از 120 روز ساکن یا کاربر نداشته باشد به عنوان خانه خالی شناسایی شده و به ازای هر ماه بیش از زمان مذکور، بدون لحاظ معافیت‌های تبصره (11) ماده (53) این قانون، ماهانه مشمول مالیاتی بر مبنای مالیات بر درآمد اجاره به شرح ضرایب زیر می‌شود:

سال اول- معادل شش برابر مالیات متعلقه

سال دوم- معادل دوازده برابر مالیات متعلقه

سال سوم به بعد- ‌معادل هجده برابر مالیات متعلقه

واحدهای نوساز پس ز دوازده ­ماه و در طرح(­پروژه‌)های انبوه‌سازی پس از هجده‌ماه از زمان صدورگواهی اتمام عملیات ساختمانی(­موضوع ماده (100) قانون شهرداری مصوب 11/‏4/‏1334 با اصلاحات و الحاقات بعدی آن) مشمول مالیات موضوع این ماده می‌شوند.

منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: