۹۶۸۶
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۵
تعداد بازدید : ۸۸
ورزشی فوتبال

تازه‌ها

قرعه‌کشی یکی از مهم‌ترین رقابت‌های فوتبال ملی انجام شد.

قرعه‌کشی یکی از مهم‌ترین رقابت‌های فوتبال ملی انجام شد.

به گزارش فراتیتر، رقابت‌های کوپا آمریکا در سال 2024 به میزبانی ایالات متحده آمریکا می‌تواند یکی از به یاد ماندنی‌ترین تورنمنت‌های فوتبال ملی باشد زیرا تیم‌های دو قاره آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی در این رقابت‌ها حضور دارند. موردی که پس از سال 2016 دوباره تکرار می‌شود.

این تورنمنت از 20 ژوئن 2024 (31 خرداد 1403) آغاز می‌شود و در تاریخ 14 جولای (24 تیر) که فینال این مسابقات برگزار می‌شود به اتمام خواهد رسید. اکنون نیز حدود چند ساعت پیش، قرعه‌کشی مرحله گروهی این رقابت‌ها انجام شد و 16 تیم حاضر در کوپا آمریکا، رقبای خود را شناختند. از این 16 تیم، 10تا از آمریکای جنوبی و 6تا نیز از آمریکای شمالی هستند. 

هر چند هنوز چهار تیم از آمریکای شمالی برای حضور در این رقابت‌ها باید در مرحله پلی‌آف با یکدیگر رقابت کنند که تکلیف دو جایگاه خالی نیز مشخص شود. کانادا مقابل ترینیداد‌ و‌ توباگو قرار می‌گیرد و هندوراس نیز باید به مصاف کاستاریکا برود.

سید بندی کوپا آمریکا 2024


سید اول: آرژانتین، مکزیک، آمریکا، برزیل

سید دوم: اروگوئه، کلمبیا، اکوادور، پرو

سید سوم: شیلی، پاناما، ونزوئلا، پاراگوئه

سید چهارم: جامائیکا، بولیوی، کانادا / ترینیداد و توباگو، هندوراس / کاستاریکا

  • آرژانتین به عنوان قهرمان قبلی کوپا آمریکا و مکزیک به عنوان قهرمان قبلی جام طلایی کونکاکاف در سید اول قرار گرفتند. آمریکا نیز به عنوان تیمی با بالاترین رتبه در بین تیم‌های کونکاکاف در رده‌بندی فیفا و برزیل نیز به خاطر موردی مشابه در بین تیم‌های کونمبول، در سید یک حضور دارند. باقی تیم‌های نیز بر اساس رده‌بندی فیفا در سیدهای مختلف قرار گرفتند.

گروه‌بندی کوپا آمریکا 2024

گروه A گروه B گروه C گروه D
آرژانتین مکزیک آمریکا برزیل
پرو اکوادور اروگوئه کلمبیا
شیلی ونزوئلا پاناما پاراگوئه
کانادا / ترینیداد و توباگو جامائیکا بولیوی هندوراس / کاستاریکا

مرحله حذفی

در فینال مسابقات در صورت تساوی دو تیم در 90 دقیقه، بازی به وقت‌های اضافه کشیده می‌شود و اگر باز هم تیمی نتواند برنده شود، سرنوشت قهرمان کوپا آمریکا 2024 در ضربات پنالتی مشخص می‌شود. با این حال در باقی بازی‌های مراحل حذفی در صورت تساوی دو تیم در 90 دقیقه، بازی به‌طور مستقیم به ضربات پنالتی می‌رود و دیگر خبری از وقت‌های اضافه نیست.

همچنین مسیر تیم‌ها برای مراحل بعدی نیز از همین حالا مشحص است. در مرحله یک‌چهارم نهایی، تیم اول گروه A با تیم دوم گروه B روبه‌رو می‌شود و تیم اول گروه B نیز باید به مصاف تیم دوم گروه A برود. برنده این دو مسابقه در مرحله نیمه‌نهایی با یکدیگر روبه‌رو می‌شود تا برای رسیدن به فینال رقابت کنند. همین حالت برای گروه C و گروه D نیز اتفاق می‌افتد. 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: