۹۷۰۰
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۱
تعداد بازدید : ۵۰
سرمربی جدید تیم ملی کشتی آزاد تاکید کرد: من و دبیر به درستکار مشورت می‌دادیم اما این نبود که در کارش دخالت کنیم.

سرمربی جدید تیم ملی کشتی آزاد تاکید کرد: من و دبیر به درستکار مشورت می‌دادیم اما این نبود که در کارش دخالت کنیم.

به گزارش فراتیتر، محسن کاوه درباره عملکرد پژمان درستکار، سرمربی پیشین تیم ملی کشتی آزاد، گفت: نتایج تیم ملی در ۳ دوره قبل مسابقات جهانی خوب بود و او کم کاری نکرد. او یکسری مسائل شخصی داشت که اولویتش بیشتر بر روی آن‌ها بود و به همین دلیل دیگر همکاری‌اش را ادامه نداد.

وی در پاسخ به این سوال که درستکار با جدیت برنامه‌های خود را جلو می‌برد اما در فدراسیون با تاثیرگذاری شما تصمیم دیگری گرفته شد، خاطرنصان کرد: نه اینطور نبوده است. آقای دبیر می‌خواست همکاری را با درستکار ادامه بدهد اما فشارهای کاری و شخصی تا یک جایی کنترل شده هست و از جایی به بعد باید یک مسیر را انتخاب کنید که پژمان مسیر دیگر را انتخاب کرد.

کاوه درباره شایعاتی مبنی بر اینکه او و دبیر در کار درستکار دخالت داشتند، گفت: نه. ما باید قبول کنیم سرمربی تیم ملی زیر نظر رییس فدراسیون است. من به عنوان مدیر فنی مشورت‌هایی را می‌دادم اما او تصمیم نهایی را می‌گرفت. آقای دبیر هم به همین شکل بود، او وقتی نظرات فنی می‌داد خارج از بحث ریاست فدراسیون و به عنوان کسی که در بدنه کشتی بوده و قهرمان جهان و المپیک است، بود. اینکه اصرار شود حرف آقای دبیر حتما اجرا شود اصلا اینطور نبود.

از نقد استقبال می‌کنم

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد که در برنامه «ورزشگاه» شبکه ۵ حاضر شده بود، در پاسخ به این سوال که ایا رابطه او و دبیر مثل رابطه درستکار و دبیر خواهد بود یا خیر، گفت: بله من از اینکه هر کسی به ما کمک کند استقبال می‌کنم. با خیلی از پیشکسوتان و بزرگان کشتی در تماس بودم و جلسات زیادی گذاشتم که هم رخصت گرفتم و هم از آن‌ها مشورت گرفتم. باز هم با خیلی‌ها چه کسانی که بزرگتر من بودند و چه کسانی که در مقطعی در باشگاه من تمرین می‌کردند. حالا درست است یکسری از آن‌ها بی‌معرفتی می‌کنند و حرف‌هایی را می‌زنند اما فکر می‌کنم آن‌ها زمان‌هایی که پیش من می‌آمدند و تمرین می‌کردند را یک خرده فراموش کرده‌اند. کسی از مشورت گرفتن ضرر نمی‌کند. من نقد پذیرم و از نقد استقبال می‌کنم.

غلامرضا محمدی جانشین محسن کاوه شد

وی درباره برنامه‌های خود برای استفاده از مربیان مازندرانی در تیم ملی کشتی آزاد، گفت: مربیگری در تیم ملی پروسه ۲ یا ۳ ساله می‌تواند داشته باشد. من به مربیگری در باشگاه افتخار می‌کنم. طی ۳ سال گذشته بیشترین اعزام‌ها را از مربیان باشگاهی مازندران داشتیم. ما ۲ ماه پیش مسابقات جام روسیه را داشتیم که پسر آقای حسن اسماعیل پور که پدر کشتی جویبار است اعزام شد. البته آقای نقیبی را پیشنهاد کردیم که به دلیل مشغله قبول نکرد. یا سعید احمدی از جویبار بود. مسعود واحدی، ایمان محمدیان،‌جعفر شمس و برخی دیگر هم از مازندران در تیم‌های ملی حضور داشته‌اند.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد، افزود: یک چیزی را شفاف و مستقیم بگویم‌. از قهرمان‌هایی که شانس اول ما بوده‌اند پرسیدیم که آیا راحتی با مربی خودت کار کنی که آن را رد کرده است. در سال ۲۰۱۲ هم همین بود و این سوال از کشتی‌گیر شانس مدال پرسیده شد که او هم قبول نکرد در تیم ملی با مربی سازنده خودش کار کند.

وی درباره معرفی دستیاران خود در تیم ملی کشتی آزاد و مطرح شدن نام‌هایی همچون صادق گودرزی و مهدی تقوی، گفت: اسم نمی‌برم چون باید تایید فدراسیون را بگیریم. البته کادر فنی گذشته نیز ۳ سال کنار تیم و بچه‌ها بوده است. من با بچه‌ها هم صحبت کردم و بچه‌ها با چند تن از آن‌ها ارتباط نزدیکی دارند. فرصت کمی‌ تا المپیک داریم و نمی‌توانیم تغییرات گسترده در کادر فنی داشته باشیم اما قطعا تغییراتی خواهیم داشت.

از ۱۳ سالگی در کشتی هستم

کاوه درباره اینکه برخی چهره‌های شاخص حاضر به همکاری با او نیستند، خاطرنشان کرد: اینطور نیست که یکسری با من کار نمی‌کنند. خیلی‌ها در این یک هفته محبت داشتند و زنگ زدند که آمادگی هر کمکی را دارند. حالا این کمک که نباید حتما مربیگری تیم ملی باشد. البته این بحث دو قطبی بودن در کشتی وجود دارد که من آن را رد می‌کنم. همه ما وامدار کشتی هستیم و باید کمک کنیم. من کنار تیم ملی بودم و با بچه‌ها آشنایی دارم. مدعی هستم از وقتی ۱۳ ساله بودم به کشتی آمدم و تا امروز که ۶۰ ساله هستم همیشه در کشتی بوده‌ام. محدودیتی برای کار با کسی ندارم.

کاوه درباره برنامه‌های خود برای کسب ۳ سهمیه باقی‌مانده المپیک، گفت: الان بچه‌هایی که از چرخه تیم ملی معاف هستند طبق برنامه کار می‌کنند. از بیست و هفتم آذر اردو شروع می‌شود. مسابقات رنکینگ کرواسی و مسابقات گزینشی که تقریبا همزمان با آسیایی است را در پیش داریم. برنامه‌ها مشخص شده و مشکلی نداریم.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد درباره احتمال استفاده از مربیان قبلی تیم ملی که کارکردشان مشخص شده و اینکه مردم منتظر شوک در تیم ملی هستند، خاطرنشان کرد: شوک باید به نفع کشتی باشد. کادر فنی قبلی ما توانمندی‌های خاص خودشان را داشتند.‌ این‌ها به بچه‌ها نزدیک شده‌اند و با آن‌ها خو گرفته‌اند. ما اصلاحاتی خواهیم داشت و پس از آن راجب انتخاب‌های خودم صحبت خواهم کرد.

کشتی‌گیران ایرانی به نخبه‌های روسیه باختند

وی درباره شکست‌های کشتی‌گیران ایران مقابل روس‌ها در لیگ کشتی آزاد، اظهار کرد: کشتی‌گیران روس همیشه خوب بوده‌اند. کسانی که آمدند کشتی گرفتند نخبه‌های کشتی روسیه بودند. ما باید کار کنیم. کشتی‌گیر ما به روسی باخته که قهرمان جهان است.

کاوه درباره شرایط حسن یزدانی نیز گفت: طی این یکی دو روز گذشته با او در تماس بودم. دارد کارهایش را پیگیری می‌کند و در حال فیزیوتراپی است. ما امیدواریم یک حسن خوب و آماده را در المپیک ببینیم. هدف اول ما این است او ابتدا به کشتی خودش برسد و آنچه صلاح کشتی است انجام شود.

وی درباره شرایط امیرحسین زارع به عنوان امید اصلی کسب طلا در المپیک پاریس، خاطرنشان کرد: خدا را شکر امیرحسین شخصیت قهرمانی را دارد و تصمیمیش را گرفته که به این هدف برسد. برنامه‌ریزی ما هم این است که او به سمت طلای المپیک برود و تلاشش را بیشتر کند. البته او اول باید در داخل انتخاب شود و بعد به المپیک برود. کسی که می‌خواهد قهرمان المپیک شود اول باید شخصیت قهرمانی را داشته باشد که او این شخصیت را دارد.

واکنش به احتمال کشتی‌ گرفتن معصومی برای آذربایجان

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد درباره صحبت‌های امیررضا معصومی‌ مبنی بر احتمال کشتی گرفتن برای آذربایجان و اینکه چه برنامه ای برای او دارد، گفت: او یکی از نفرات خوب ما در سنگین وزن و امید ما برای آینده است. یکی از کسانی که زارع را برای قهرمانی تهییج می‌کند همین امیررضا معصومی‌ است. ارتباط خوبی داریم و او هدفش این است که بایستد و برای کشورش مبارزه کند.

کاوه در ادامه گفت: مسئولیت سختی را قبول کردم به این دلیل که جانشین عزیزم (درستکار) شدم. دیگر در لیگ نخواهم بود. خیلی‌ها در لیگ مربیگری می‌کنند اما افتخار من این است که در باشگاه مربیگری می‌کنم و خیلی‌ها از شهرهای مختلف و تهران می‌آیند با ما تمرین می‌کنند.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در پایان درباره حاشیه‌های او در لیگ کشتی که باعث شد تا مرز استعفا نیز پیش برود و اینکه آیا ممکن است دوباره درباره استعفا صحبت کند، گفت: زمانیکه آمدم این پست را قبول کردم تمام شرایط را در نظر گرفتم. به یک‌ پختگی کامل چه در زندگی شخصی یا کاری رسیده‌ام و تمام زوایای کار را در نظر می‌گیرم. فعلا هستم تا ببینیم خدا چه می‌خواهد.

منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: