۹۷۳۵
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۶
تعداد بازدید : ۵۲
اداره آمار آمریکا از افزایش ۲۰درصدی صادرات به ایران در ۱۰ماهه ۲۰۲۳ خبر داد و گفت: کل مبادلات دو کشور در این دوره را بیش از ۴۴میلیون دلار بوده است.

اداره آمار آمریکا از افزایش ۲۰درصدی صادرات به ایران در ۱۰ماهه ۲۰۲۳ خبر داد و گفت: کل مبادلات دو کشور در این دوره را بیش از ۴۴میلیون دلار بوده است.

به گزارش فراتیتر، جدیدترین آمار منتشرشده از سوی اداره آمار آمریکا نشان می‌دهد مبادلات تجاری این کشور با ایران در 10ماهه سال جاری میلادی به 44.4 میلیون دلار رسیده است.

مبادلات تجاری دو کشور در این دوره با کاهش 4درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است. در 10ماهه سال میلادی گذشته بالغ بر 46.5 میلیون دلار کالا بین دو کشور مبادله شده بود.

بر اساس این گزارش صادرات آمریکا به ایران در ماه‌های ژانویه تا اکتبر امسال افزایش اما واردات این کشور از ایران کاهش داشته است. آمریکا در این دوره 42.8 میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 20درصدی داشته است. آمریکا در ماه‌های ژانویه تا اکتبر 2022 بالغ بر 35.6 میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

اما واردات آمریکا از ایران در 10ماههسال جاری میلادی کاهش 85درصدی داشته و به 1.6میلیون دلار بالغ شده است. در مدت مشابه سال قبل واردات آمریکا از ایران 10.9میلیون دلار گزارش شده بود.

در دهمین ماه 2023 ارزش صادرات آمریکا به ایران 3.9 میلیون دلار و واردات این کشور از ایران تنها 0.1 میلیون دلار بوده است. آمریکا در اکتبر سال قبل 4.3 میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده و هیچ کالایی از ایران وارد نکرده بود.

ایران میان مقاصد صادراتی آمریکا رتبه 177 را داشته و از نظر تأمین کالاهای موردنیاز آمریکا رتبه 206 را داشته است.

منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: