۹۷۷۹
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۶
تعداد بازدید : ۴۷
ورزشی فوتبال

اخبار ویژه

در جلسه کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال دو ابهام درباره پرونده باشگاه استقلال مطرح شده و در این زمینه استعلاماتی در حال گرفته شدن است.

در جلسه کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال دو ابهام درباره پرونده باشگاه استقلال مطرح شده و در این زمینه استعلاماتی در حال گرفته شدن است.

به گزارش فراتیتر، کمیته انضباطی برای بررسی ابهامات مطرح شده در برخی قراردادهای سه باشگاه استقلال، پرسپولیس و تراکتور روز پنجشنبه گذشته تشکیل جلسه داد و وکلای این باشگاه‌ها توضیحاتی را ارائه دادند.

پس از این جلسه، ابوالفضل حسن‌زاده رئیس کمیته انضباطی اعلام کرد درباره دو پرونده، ابهاماتی وجود دارد که قرار است استعلاماتی درباره آنها از سازمان لیگ گرفته شود و چند نفر دیگر در کمیته انضباطی حضور یابند تا پس از آن درباره پرونده‌های مطرح شده تصمیم‌گیری شود.
پیگیری های در خصوص جلسه کمیته انضباطی نشان می‌دهد هر دو ابهام مطرح شده، مربوط به استقلال بوده و استعلامات لازم نیز در این زمینه در حال انجام است.
ابهام اول در پرونده استقلال مربوط به سقف بودجه این باشگاه است. استقلال می‌گوید مجوز هزینه 325 میلیاردی را از سازمان لیگ گرفته است. این در شرایطی است که سازمان لیگ در نامه‌ای که مرداد ماه به امضای کشوری‌فرد سرپرست وقت سازمان لیگ به باشگاه استقلال ارسال کرده، سقف بودجه این باشگاه را 300 میلیارد تومان اعلام کرده اما استقلالی‌ها مدعی‌اند پیامکی از سوی فردی مسئول در فدراسیون و سازمان لیگ دریافت کرده‌اند که مجوزی بیش از این رقم دارند.
شاکیان این پرونده هم اعتقاد دارند آبی‌های پایتخت جزو نمایندگان ایران در آسیا محسوب نمی‌شوند و فقط مجوز هزینه 300 میلیاردی در فصل جاری داشته‌اند. این اختلاف نظر باعث شده کمیته انضباطی در این‌باره از سازمان لیگ استعلام بگیرد و توضیح بخواهد.
پرونده دوم مربوط به قرارداد بلانکو مهاجم آرژانتینی استقلال است. کمیته انضباطی در این خصوص نیز از سازمان لیگ درخواست ارائه قرارداد و بررسی مالیات و هزینه‌های جانبی درج شده در قرارداد این بازیکن را کرده است.
گفته می‌شود علی خطیر مدیرعامل و وکلای باشگاه استقلال درباره سایر ابهامات مطرح شده مدارکی را به کمیته انضباطی ارائه داده‌اند و تا حد زیادی این ابهامات برطرف شده است. نکته مهم در مدارک باشگاه استقلال این است که این باشگاه اعلام کرده مبلغ 9 میلیاردی رضایت‌نامه محمدرضا خالدآبادی به 5 میلیارد تومان کاهش یافته و 4 میلیارد از این مبلغ به آبی‌ها بخشیده شده است. استقلال برای جذب خالدآبادی دروازه‌بان هوادار در قالب دو چک 5 و 4 میلیاردی به این باشگاه داده اما آنها را در سقف قرارداد خود نیاورده بود. استقلالی‌ها ادعا می‌کنند با بخشش 5 میلیارد مبلغ رضایت‌نامه خالدآبادی، آنها از سقف عبور نمی‌کنند.
در جلسه روز پنجشنبه کمیته انضباطی دو ابهام دیگر درباره مالیات قرارداد بازیکنان خارجی باشگاه تراکتور و مربیان پرسپولیس مورد بررسی قرار گرفت که ظاهراً هر دو باشگاه اقدام به اصلاح قرارداد بازیکنان و مربیان خارجی خود کرده‌اند و به این ترتیب خطر کسر امتیاز تا حد زیادی از آن‌ها دور شده اما احتمال جریمه نقدی برای این باشگاه‌ها بسیار زیاد است.

منبع: تسنیم
اخبار مرتبط
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: