۹۸۰۴
يکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۵
تعداد بازدید : ۶۱
ورزشی فوتبال

تازه‌ها

روز گذشته بازی پرسپولیس و هوادار در ورزشگاه آزادی برگزار شد و اشکان خورشیدی دارو این مسابقه بود.

روز گذشته بازی پرسپولیس و هوادار در ورزشگاه آزادی برگزار شد و اشکان خورشیدی دارو این مسابقه بود.

به گزارش فراتیتر، تیم داوری این دیدار  متشکل از  اشکان خورشیدی (داور وسط)، علی اکبر نوری، حامد تازه پور، شبیر بهروزی (داور چهارم) و مسعود مرادی (ناظر) بود.

حاشیه دیدار:

در میانه نیمه اول، اعتراض نیمکت نشینان هوادار باعث شد تا اشکان خورشیدی چند کارت زرد به آنها نشان دهد.

 

صحنه های حساس دیدار

دقیقه 22: گل ترابی به هوادار (مشکوک به آفساید)

- نظر فهیمی راد: آفساید نبود.

- تورج حق وردی: گل آفساید بود.

- یزدانی: گل درست بود.

- وحید صالحی: آفساید بود.

- محمدی: آفساید بود.

- محمدرضا ابوالفضلی: در این صحنه ممکن است این ذهنیت بوجود بیاد که مدافع با فاصله، نزدیک شده و آگاهانه به توپ ضربه زده، اما نکته بسیار مهم اینست، علی‌رغم اینکه هم مهاجم و هم مدافع بر سر تصاحب و دفعِ توپ جدال میکنند، توپ بصورت کاملا تصادفی به مهاجمی از پرسپولیس که در وضعیت آفساید قرار داشته، میرسد، لذا این گل آفساید بوده و مردود می‌باشد.

- محمدحسین ترابیان: این صحنه مدافع تحت فشار در حال دفع توپ است و همین بازیکن در موقعیت آفساید به بازیکن مهاجم می‌رسد و به همین دلیل آفساید است.

- مهدی عالیقدر: از آنجا که مدافع و مهاجم هر دو جدال بر سر توپ دارند و توپ به مهاجمی که در موقعیت آ،ساید قرار دارد، می‌رسد، گل مردود است.

- ابراهیم میرزابیگی: به نظر می‌رسد مهدی ترابی در آفساید قرار داشت.

- حسین عسگری: گل کاملا در شرایط آفساید به ثمر رسید و ترابی در آفساید بود.

- بابک وسیله‌بر: مهاجم در وضعیت آفساید قرار دارد اما توپ را از مدافع دریافت کرد، پس ادامه بازی و گل صحیح است.(ورزش سه)

 

دقیقه 35: نبیل باهویی در محوطه جریمه هوادار تعادل خود را از دست داد.

- محمدی: اگر چه به نظر می رسد برخوردی از سوی مدافع با مهاجم پرسپولیس صورت می گیرد اما شدت ضربه طوری نیست که عامل اصلی سرنگونی باهویی باشد.

- حق وردی: خطا نبود.

- محمدرضا ابوالفضلی: در این صحنه مدافع هیچگونه خطایی انجام نداد بلکه این مهاجم است که خودش برخورد را به وجود آورد. بنابراین پنالتی رخ نداد.

- محمدحسین ترابیان: در این صحنه مهاجم توپ را رد کرد و بازیکن مدافع با بدنش بازیکن مهاجم را می‌گیرد و یک خطا مرتکب می‌شود و باید داور پنالتی اعلام می‌کرد.

- براهیم میرزابیگی: پنالتی نبود. بازیکن هوادار ساکن بود و بازیکن پرسپولیس با او برخورد کرد.

- حسین عسگری: مدافع هوادار هیچ حرکتی نمی‌کند و بازیکن پرسپولیس به او برخورد می‌کند. ادامه بازی درست بود.

  • بابک وسیله‌بر: مدافع در داخل محوطه جریمه حرکت اضافه جهت گرفتن مهاجم انجام نداده و خطایی نیست.

دقیقه 68: مردود شدن گل باهویی به علت عبور توپ از خط عرضی زمین قبل از رسیدن به او.

- محمدی: نظر کمک داور صحیح بود. توپ قبل از ارسال از خط گذشته بود.

- فهیمی راد: توپ از خط عبور کرده بود و گل درست نیست.

- علیرضا یزدانی: گل صحیح بود.

- حسین عسگری: تشخیص دشوار است اما به نظر توپ عبور نکرده است. (گل روی ارسال آفساید نبود)

- محمدحسین ترابیان: تشخیص دشوار است اما به نظر توپ عبور نکرده است.

- ابراهیم میرزابیگی: تمام توپ از خط عبور نکرده بود. (گل روی ارسال آفساید هم نبود)

- تورج حق وردی: جا گیری داور درست است. (اگر توپ از خط عبور نکرده بود، گل روی ارسال آفساید نبود)

 

نظرات تفصیلی جواد فهیمی راد

پرسپولیس در دقیقه ۶۷ بازی با هوادار توسط نبیل باهویی به گل دوم مقابل هوادار دست یافت ولی اشکلن خورشیدی نظر کمک خود را تأیید کرد و گل را نپذیرفت.

 

جواد فهیمی راد در مورد اینکه برخی اعلام کرده بودند گل پرسپولیس سالم بوده همان‌طور که گل تیم ملی ژاپن برابر اسپانیا صحیح اعلام شد، به خبرنکار ورزشی آنا اظهار کرد: تمام حجم توپ از خط رد شده بود و دانیال اسماعیلی‌فر نتوانست قبل از آنکه توپ از زمین خارج شود به نبیل باهویی پاس بدند. برای همین تصمیم تیم داوری درست بود.

 

کارشناس داوری در خصوص اینکه کارشناسی عنوان کرده بود تک گل پرسپولیس در موقعیت آفساید به ثمر رسید، عنوان کرد: به نظرم با هدف جلب توجه چنین مسئله‌ای عنوان شده است. زمانی که توپ به مهدی ترابی پاس داده شد، او در موقعیت آفساید نبود. شمن ایکه زننده توپ اول بازیکن هوادار بود و ضربه او به پای بازیکن پرسپولیس خورد و سپس نصیب مهدی ترابی شد. بنابراین گل در موقعیت سالم به گل تبدیل شد.

 

فهیمی راد در مورد سه اخطار پشت سر هم اشکان خورشیدی به محمود فکری و دستیاران او در کادرفنی هوادار، عنوان کرد: داور اختیاراتی دارد که بر اساس آن عمل می‌کند. قطعاً رفتارهایی از سوی اعضای کادرفنی هوادار رخ داده که داور مجبور شده برای کنترل بازی از کارت زرد خود سه مرتبه استفاده کند.

 

نظرات تفصیلی  علی میرزابیگی

علی میرزابیگی در گفت و گو با فارس، درمورد قضاوت دیدار پرسپولیس و هوادار که با برتری یک بر صفر شاگردان یحیی گل‌محمدی تمام شد، اظهار داشت: در دقیقه 22 پرسپولیس به گل رسید که این گل آفساید بود. در این صحنه توپ پس از ضربه بازیکن هوادار و تلاش وی برای دفع توپ به پای سعید صادقی و در ادامه به سینه چهارمحالی برخورد کرد. به اصلاح عمل کمانه کردن انجام شد. به این دلیل که صادقی توپ را به سمت بدن مدافع هوادار لمس کرد و در ادامه به ترابی رسید، باید این گل آفساید اعلام می‌شد.

وی درخصوص صحنه گل نبیل باهویی که به دلیل رد شدن توپ از خط مردود اعلام شد، گفت: باید اینجا حق را به کمک داور بدهیم و نمی‌توان نظر قطعی داد.

کارشناس داوری عنوان کرد: در یک صحنه هم باید گئورگی گولسیانی به دلیل برخورد آرنجش به کریم اسلامی کارت زرد گرفت.

میرزابیگی درخصوص کارت زردهای متوالی به نیمکت هوادار، توضیح داد: هرچند تیم هوادار خیلی اعتراض می‌کند اما اشکان خورشیدی هم زیاد کارت‌هایش را خرج کرد. درحالیکه باید این کار را مقداری مدیریت می‌کرد.

نظرات تفصیلی  تورج حق وردی

کارشناس داوری فوتبال ایران از تصمیمات داور دیدار پرسپولیس - هوادار انتقاد کرد.

 

تورج حق‌وردی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره قضاوت اشکان خورشیدی در دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و هوادار اظهار داشت: خورشیدی داوری باتجربه است، اما قضاوت او چنگی به دل نزد. گل اول پرسپولیس در موقعیت آفساید به ثمر رسید. بازیکن تیم پرسپولیس ابتدا ضربه را زد و توپ به مهدی ترابی رسید. متأسفانه کمک داور تشخیص درستی در این صحنه نداشت.

 

وی در مورد برخورد نبیل باهویی با مدافعان هوادار در محوطه جریمه تیم میهمان تصریح کرد: مهاجم پرسپولیس خودش با مدافع برخورد داشت و خطایی در این صحنه صورت نگرفت. همچنین کمک داور بازی هم یک آفساید اشتباه به ضرر پرسپولیس اعلام کرد و به نظر می‌رسید محمد عمری در موقعیت آفساید قرار نداشت.

 

کارشناس داوری فوتبال کشورمان درباره رفتار عجیب خورشیدی که بازی را در اواسط نیمه اول متوقف کرد و به نیمکت‌نشینان هوادار کارت زرد نشان داد، گفت: با توجه به هجمه‌های وارد شده به خورشیدی، او کمی عصبی شده بود و کاملاً به نیمکت هوادار توجه می‌کرد. بازیکن هوادار یکی دو بازیکن پرسپولیس را دریبل زد و خورشیدی بازی را متوقف کرد. هیچ داوری چنین کاری نمی‌کند. او در چند صحنه مطمئن ظاهر نشد.

 

حق‌وردی در مورد گلزنی باهویی برای پرسپولیس که به دلیل عبور توپ از خط طولی مردود اعلام شد، خاطرنشان کرد: با این شکل فیلمبرداری نمی‌توان نظر قطعی داد. جای‌گیری کمک داور در این صحنه خیلی خوب بود و می‌توان به نظر او اعتماد کرد.

 

نظرات تفصیلی علیرضا یزدانی

علیرضا یزدانی معتقد است گل دوم پرسپولیس صحیح بود و داور به اشتباه آن را اوت گرفته بود.

 

علیرضا یزدانی، کارشناس داوری در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص داوری دیدار پرسپولیس و هوادار اظهار کرد: خورشیدی در این دیدار خوب قضاوت کرد و با وجود این که یکی، دو اشتباه داشت اما مدیریت او خوب بود. هر دو کمک داور این بازی عملکرد خوبی داشتند و در مجموع قضاوت خوبی را شاهد بودیم.

او درباره صحنه‌های حساس این دیدار گفت: در دقیقه ۱۹، کمک داور اول در این صحنه اشتباه می‌کند و یک آفساید اشتباه به ضرر پرسپولیس می‌گیرد که هر دو بازیکن پرسپولیس پشت مدافع بودند و آفسایدی در کار نبود. در صحنه گل پرسپولیس که صحنه سختی هم محسوب می‌شد، بازیکن تیم هوادار آگاهانه توپ را دور می‌کند و این توپ به بازیکن پرسپولیس برخورد می کند اما دوباره در ادامه به پای بازیکن هوادار می‌خورد و به ترابی می‌رسد. در نتیجه گل پرسپولیس درست بود.

یزدانی در ادامه بیان کرد: در دقیقه ۶۸، کمک داور دوم با وجود این که دید کاملی نسبت به توپ و ضربه نداشت، توپ به صورت کامل هنوز از خط رد نشده بود و دید کمک داور را بازیکن کور کرده بود و داور باید گل دوم پرسپولیس را قبول می‌کرد.

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: