۹۸۷۱
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۵
تعداد بازدید : ۷۱
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: صندوق های بازنشستگی تکمیلی ‌به سبب ساختار ساده و راه‌اندازی آسان نقش مهمی در آتیه کارکنان دارند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: صندوق های بازنشستگی تکمیلی ‌به سبب ساختار ساده و راه‌اندازی آسان نقش مهمی در آتیه کارکنان دارند.

به گزارش فراتیتر، نخستین پذیره نویسی صندوق بازنشستگی تکمیلی تحت عنوان آتیه مفید دیروز(یکشنبه) با حضور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، نائب رئیس هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار و مدیر عامل سبدگردان مفید در محل سازمان بورس و اوراق بهادار انجام شد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در رابطه با مزیت راه‌اندازی این صندوق‌ها، اظهار کرد: صندوق‌های بازنشستگی تکمیلی باتوجه به نقش و کارایی که دارند در آینده نزدیک بخش مهمی از بازار سرمایه را تشکیل خواهند داد.

مجید عشقی افزود: صندوق های بازنشستگی تکمیلی ‌به سبب ساختار ساده و راه‌اندازی آسان نقش مهمی در آتیه بازنشستگان خواهد داشت.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: تلاش می‌کنیم بسترهای دیگری را چون مستمری به صندوق اضافه کنیم، یکی از دلایلی که راه اندازی اولیه را آسان در نظر گرفتیم ورود سریع این صندوق‌ها به بازار سرمایه بود؛ در مدل های بعدی گام‌های مهم دیگری را بر خواهیم داشت.

عشقی گفت: صندوق بازنشستگی تکمیلی می‌تواند منابع پایداری را به لحاظ سرمایه‌گذاری بلند مدت به بازار تزریق کند تا از این طریق سرمایه‌گذاری غیر مستقیم نیز تقویت شود.

صندوق بازنشستگی تکمیلی راهکاری برد- برد برای کارمند و کارفرما

در ادامه این نشست، مدیرعامل سبدگردان مفید گفت: تولد صندوق بازنشستگی تکمیلی در بازار سرمایه به عنوان یک راهکار شناخته شده جهانی، در بلندمدت تاثیر قابل توجهی در کمک به مسئله صندوق‌های بازنشستگی خواهد داشت.

​​​​​​علیرضا آدمن افزود: صندوق بازنشستگی تکمیلی یک راهکار برد- برد برای همه طرف‌ها محسوب می‌شود چراکه از یک سو رفاه و آرامش را برای نیروی کار در پی دارد، از طرف دیگر شرکت‌ها با نیروهای با انگیزه و بازده بالا مواجه خواهند شد و همچنین دولت از نظر بار مالی، سبک بارتر خواهد شد. نتیجه این معادله برد- برد این است که رشد تولید و توسعه اقتصاد از طریق سرمایه‌گذاری منابع با ثبات رقم خواهد خورد.

او ادامه داد: در حال حاضر صندوق‌های بازنشستگی عمومی با چالش‌های متعددی مواجه هستند، وظیفه ما به عنوان یک نهاد فعال در بازار سرمایه این است که راه‌حل‌های درست را پیدا کنیم و سرمایه‌ها را حول این محور حرکت دهیم تا آینده مناسبی را برای نیروی کار، کارفرمایان و اقتصاد کشور فراهم آوریم.

آدمن بیان کرد: صندوق‌های بازنشستگی تکمیلی می‌تواند موجب تغدیه بازار سرمایه و اقتصاد شود، اگر عملکرد درستی در این راه داشته باشیم، نتایج خوبی را بدست خواهیم آورد.

مدیرعامل سبدگردان مفید گفت: صندوق های بازنشستگی تکمیلی در دنیا در قالب مشارکت از دهه 1970 میلادی کار خود را آغاز کردند که در حال حاضر 110 میلیون نفر تنها در آمریکا از این صندوق‌ها استفاده می‌کنند. طیف وسیعی از آنها در بخش‌های تولیدی و خصوصی فعال هستند. انتظار می‌رود ما نیز بتوانیم اقدامات مناسبی را به جهت جذب سرمایه‌گذار داشته باشیم.

منبع: تسنیم
اخبار مرتبط
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: