۹۸۷۸
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۴
تعداد بازدید : ۶۷
سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور طی فردا سه‌شنبه خبر داد و پیش‌بینی کرد بارش باران، برف و وزش باد شدید تمام مناطق کشور را در بر خواهد گرفت.

سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور طی فردا سه‌شنبه خبر داد و پیش‌بینی کرد بارش باران، برف و وزش باد شدید تمام مناطق کشور را در بر خواهد گرفت.

به گزارش فراتیتر، بر اساس پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسیامروز در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی بارندگی، رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی شده است.

فردا در شمال غرب،‌ چهارشنبه در شمال غرب،‌ غرب، جنوب غرب،‌ برخی مناطق جنوب،‌ استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، گیلان، مازندران،‌ قزوین،‌ البرز، تهران و پنجشنبه در اکثر مناطق کشور بارش باران،‌ رعدوبرق و در مناطق سردسیر بارش برف و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

روز جمعه در شمال شرق و نوار شرقی کشور ابرناکی و بارش پراکنده روی می‌دهد. شدت فعالیت سامانه بارشی طی روز چهارشنبه برای استان‌های واقع در غرب، جنوب غرب و شمال غرب است.

به گزارش تسنیم، چهارشنبه و پنجشنبه در نیمه شرقی و جنوب غرب کشور وزش باد شدید است و طی 3 روز آینده دریای خزر مواج خواهد بود، بیشینه دمای امروز تهران نیز 16 درجه پیش‌بینی شده است.

توصیف سامانه: افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع موج

زمان پایان: اواخر وقت جمعه 1402/09/24

نوع مخاطره: وزش باد به‌نسبت شدید (بیشینه سرعت وزش باد 24 نات) و افزایش بیشینه ارتفاع موج بیش از 1 متر در سواحل و بیش از 1.5 متر در مناطق دور از ساحل.

منطقه اثر: دوشنبه 1402/09/20؛ مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های بوشهر و غرب هرمزگان در خلیج فارس.

چهارشنبه 1402/09/22: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های خوزستان و بوشهر.

پنج‌شنبه 1402/09/23: جمعه 1402/09/24؛ مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های خوزستان و بوشهر و غرب هرمزگان در خلیج فارس

اثر مخاطره: احتمال آسیب به شناورها به‌خصوص شناورهای سبک، اختلال در ترددها و فعالیت‌های دریایی، احتمال خسارت به تأسیسات ساحلی و فراساحلی و اختلال موقت در فعالیت‌های ساحلی و فراساحلی و سکوهای نفتی.

توصیه: ممانعت از فعالیت‌های تفریحی، منع تردد شناورهای سبک و قایق‌های صیادی، اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت‌های دریایی ساحلی و فراساحلی به‌ویژه فعالیت سکوهای نفتی.

توصیف سامانه: افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع موج

زمان شروع: پیش‌ازظهر دوشنبه 1402/09/20

زمان پایان: ظهر چهارشنبه 1402/09/22

نوع مخاطره: افزایش بیشینه سرعت وزش باد تا 22 نات و افزایش ارتفاع موج در مناطق ساحلی بیش از 1.2 متر و در مناطق دور از ساحل بیش از 1.5 متر.

منطقه اثر: دوشنبه 1402/09/20؛ سه‌شنبه 1402/09/21؛ چهارشنبه 1402/09/22؛ مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های گیلان و مازندران و گلستان.

اثر مخاطره: خطر غرق شدن شناگران و آسیب به تورهای صیادی، احتمال آسیب به شناورهای سبک و تفریحی، اختلال در فعالیت‌های ساحلی و فراساحلی.

توصیه: منع شنا و غواصی، محدودیت در تردد شناورهای سبک و تفریحی، منع فعالیت‌های شیلاتی، اتخاذ تمهیدات لازم جهت ورود و خروج کشتی‌ها به بنادر و پشتیبانی صنایع فراساحلی.

منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: