۹۹۰۷
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۹
تعداد بازدید : ۵۹
بنابر گفته رئیس سازمان خصوصی‌سازی مجموع فروش اموال غیردولتی از سال ۱۳۹۸ تا پایان سال گذشته ۴.۹ هزار میلیارد تومان و امسال حدود ۴۰۰۰ میلیارد تومان در راستای سیاست مولدسازی بوده است.

بنابر گفته رئیس سازمان خصوصی‌سازی مجموع فروش اموال غیردولتی از سال ۱۳۹۸ تا پایان سال گذشته ۴.۹ هزار میلیارد تومان و امسال حدود ۴۰۰۰ میلیارد تومان در راستای سیاست مولدسازی بوده است.

به گزارش فراتیتر، مالک رحمتی در نهمین جلسه شورای اطلاع‌رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اولویت سازمان خصوصی‌سازی اظهار کرد: اولیت اول ما واگذاری اموال و بنگاه‌های دولتی در بازار سرمایه است.

رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی با تاکید به این که مردمی‌سازی اقتصاد به معنای گره زدن معیشت مردم به تولید و سودآوری بنگاه‌ها است، گفت: اگر شرایطی ایجاد شود که سهامداری جایگزین خرید طلا، مسکن و... شود، به اقتصاد کشور، کنترل تورم و بهبود تامین مالی و سودآوری بنگاه‌ها کمک کرده‌ایم.

وی در رابطه با فروش اموال غیردولتی گفت: مجموع فروش اموال غیردولتی از سال ۱۳۹۸ تا پایان سال ۱۴۰۱ برابر با ۴.۹ هزار میلیارد تومان و در سال ۱۴۰۲ حدود ۴۰۰۰ میلیارد تومان همت در راستای سیاست مولدسازی بوده است.

رحمتی با بیان این که منابع حاصل از مولدسازی صرف امور جاری کشور نمی‌شود، تصریح کرد: بورس کالا نیاز به تقویت بیشتر دارد و عرضه اموال دولت در بورس مسیر درستی است.

شناسایی ماهانه ۸۰ ملک جدید در راستای مولدسازی

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره ارزش املاک مازاد شناسایی شده دولتی نیز توضیح داد: ارزش این املاک حدود ۱۳۰ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود.

رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی با بیان این که مولدسازی اموال مازاد دولت هفت روش دارد، گفت: یکی از این روش‌ها واگذاری است. ماهانه به طور متوسط۸۰ ملک جدید در راستای مولدسازی شناسایی و ۳۰ مورد قیمت‌گذاری می‌شود و در فرآیند عرضه قرار می‌گیرد. با این حال چسبندگی به دارایی‌ها در دستگاه‌ها نیز بالاست.

رحمتی با بیان اینکه مولدسازی امری مغفول مانده در دولت‌های قبلی بوده که دولت سیزدهم آن را اجرایی کرد، افزود: دستگاه‌های مختلف سازمان خصوصی‌سازی را در امر مولدسازی یاری کنند.

رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی در پایان از برگزاری همایش ملی مولدسازی در آینده نزدیک خبر داد.

منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: