۹۹۵۱
سه‌شنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۰
تعداد بازدید : ۷۳
سیاسی خارجی

تازه ها

هکرهای چینی  در یک سال گذشته به بیش از ۲۰ سازمان حساس آمریکایی نفوذ کرده‌اند.

هکرهای چینی  در یک سال گذشته به بیش از ۲۰ سازمان حساس آمریکایی نفوذ کرده‌اند.

به گزارش فراتیتر، در گزارش روزنامه «واشنگتن‌پست» به نقل از مقامات و مدیران صنعتی ایالات متحده آمده است: ارتش چین در حال گسترش توان خود برای ایجاد اختلال در زیرساخت‌های کلیدی آمریکاست، از جمله شبکه‌های برق، آب، ارتباطات و حمل‌ونقل.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، از میان نهادهای هدف گرفته‌شده می‌توان به تأسیسات آب در هاوایی، یک بندر بزرگ در ساحل غربی آمریکا، یک خط لوله انتقال نفت و گاز، یک اپراتور برق در ایالت تگزاس و شرکت‌های مخابراتی در گوآم اشاره کرد.

مقامات آمریکایی مدعی هستند که این کارزار حمله سایبری به هیچ یک از عملکردهای حیاتی و حساس آمریکایی آسیبی وارد نکرده است.

بااین‌وجود، مقامات آمریکایی در گفت‌وگو با واشنگتن‌پست مدعی شدند که توجه به هاوایی که میزبان ناوگان اقیانوس آرام آمریکاست، و همچنین حمله به دست‌کم یک بندر و مراکز تدارکاتی نشان از آن دارد که ارتش چین می‌خواهد توان ایالات متحده برای اعزام نیروهایش در صورت حمله به تایوان را کاهش دهد.

تایوان جزیره‌ای خودگردان است که چین آن را بخشی از خاک خود دانسته و حمله نظامی را یکی از راه‌های پس‌گرفتنش می‌داند. این در حالی است که آمریکا بزرگ‌ترین تأمین‌کننده تسلیحاتی تایوان بوده و بارها به روش‌های مختلف اعلام کرده است که در صورت حمله چین، به نحوی از این جزیره خودگردان حمایت خواهد کرد. بر اساس پیمان‌های امضا شده میان واشنگتن و تایپه، ایالات متحده قانوناً موظف به دفاع از تایوان است.

منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: