۹۹۷۵
سه‌شنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۵
تعداد بازدید : ۸۰
هم اکنون بانک‌ها حساب سپرده یک‌ساله داشته و تفاوت آنچنانی در جزئیات و بخش های مختلف نرخ سود بانکی سپرده‌ها نیست و امکان واریز وجه نیز وجود ندارد.
هم اکنون بانک‌ها حساب سپرده یک‌ساله داشته و تفاوت آنچنانی در جزئیات و بخش های مختلف نرخ سود بانکی سپرده‌ها نیست و امکان واریز وجه نیز وجود ندارد.
 
به گزارش فراتیتر، با توجه به شرایط اقتصادی کنونی، جدول سود سپرده‌های بلندمدت ما مدام به‌روزرسانی می‌شود. براساس آخرین مصوبه شورای پول و اعتبار نرخ رسمی سود بانکی افزایش یافت.این تصمیم بر افزایش، در شامگاه دهم بهمن ماه ۱۴۰۱ رسانه‌ای و به بانک‌ها ابلاغ شد. اعداد جدید اعلامی به شرح زیر است:
سپرده کوتاه‌مدت عادی (کارت‌های بانکی) : ۵ درصد
سپرده کوتاه مدت ویژه سه‌ماهه: ۱۲ درصد [بانک‌ها معمولا ارائه نمی‌دهند]
سپرده کوتاه‌مدت ویژه شش‌ماهه: ۱۷ درصد [بانک‌ها معمولا ارائه نمی‌دهند]
سپرده بلندمدت با سررسید یک‌سال: ۲۰/۵ درصد
سپرده بلندمدت با سررسید ۲ سال: ۲۱/۵ درصد
سپرده بلندمدت با سررسید ۳ سال: ۲۲/۵ درصد
 
با توجه به میزان سختگیری بانک مرکزی یا وزارت اقتصاد، گاهی بانک‌ها با استفاده از ترکیب طرح‌هایی خاص، با هدف جذب مشتری و سرمایه بیشتر، نرخ سودها را افزایش می‌دهند. این قانون پس از ابلاغ به بانک‌ها، بر اساس تدابیر هر بانک به صورت طرح‌های مختلف به شعب ابلاغ خواهد شد که به صورت طبیعی یک تا دو هفته زمان می‌برد.
بیشترین سود سپرده بلندمدت بانک ها
در حال حاضر اغلب بانک‌ها حساب سپرده یک‌ساله دارند و تفاوت چندانی در جزئیات و آیتم‌های این سپرده‌ها نیست و امکان واریز وجه هم وجود ندارد. با توجه به شرایط اقتصادی کنونی، جدول سود سپرده‌های بلندمدت ما مدام به‌روزرسانی می‌شود.
 
در جدول زیر بیشترین سود حساب بلند مدت بانک ها را مشاهده می‌کنید
 
نرخ سود بانکی تغییر کرد؟
 
 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: